Nemanja Nikolić podczas treningu - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Poniedziałek na Legii. Vrdoljak ćwiczył indywidualnie

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W poniedziałek o 15:45 rozpoczął się drugi przedsezonowy trening Legii Warszawa. Wzięło w nim udział 24 piłkarzy - w tym Ivica Vrdoljak i Ondrej Duda, którzy w niedzielę nie pojawili się na zajęciach. Zabrakło za to Orlando Sa, który wyjechał do Portugalii i leczącego uraz Arkadiusza Piecha. Z nowymi kolegami ćwiczyli Nemanja Nikolić i Pablo Dyego.

Zajęcia rozpoczęły się od rozgrzewki, po której piłkarze zostali podzieleni na dwie grupy. W ćwiczeniu chodziło o szybką wymianę piłki pomiędzy poszczególnymi zawodnikami. Walecznością imponowali Bartosz Bereszyński i Bartłomiej Kalinkowski, którzy dostawali sporo pochwał od Kazimierza Sokołowskiego. W tym czasie z boku indywidualne zajęcia z Geirem Kaasene miał Ivica Vrdoljak, który wykonywał lekkie ćwiczenia z futbolówką. Po kilkunastu minutach trenerzy gwizdkiem dali sygnał do zmiany. Tym razem piłkarze ubrali pomarańczowe oraz zielone znaczniki i rozpoczęli grę na skróconym polu gry. Zawodnikiem neutralnym, grającym w obydwu drużynach, był Ondrej Duda, który był ubrany w niebieski znacznik. Niebawem będzie musiał przyzwyczaić się do tego koloru, ponieważ kwestią czasu jest jego przejście do Interu Mediolan. Na pozycji lewego obrońcy w jednej z ekip grał Guilherme i niewykluczone, że w przyszłym sezonie będzie to po raz kolejny jego nominalna pozycja.

Następnie, po krótkiej przerwie na uzupełnienie płynów i rozstawieniu bramek, nadszedł czas na mecz kontrolny. W jednej bramce stanął Arkadiusz Malarz, a w drugiej Dusan Kuciak. W tym czasie Konrad Jałocha ćwiczył podania nogą... kopiąc piłką w płot. W minispotkaniu lepiej spisali się żółci, którzy wygrali 3-1. Dwie bramki zdobył Nemanja Nikolić, który powoli poznaje filozofię gry Henninga Berga. Ładnym strzałem z dystansu popisał się również Tomasz Brzyski, który nie dał Malarzowi najmniejszych szans na obronę.

Po zakończonym meczu piłkarze rozciągali się na murawie, a Konrad Jałocha wraz z Krzysztofem Dowhaniem urządzili sobie zawody w celowaniu piłką w poprzeczkę. W tej konkurencji lepszy okazał się trener bramkarzy, który kilkakrotnie ustrzelił cel. O godzinie 17:00 trening został zakończony, a kolejny odbędzie się już we wtorek.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.