Bartosz Bereszyński - fot. Woytek / Legionisci.com

Leogang: Trening w cieniu wielkiego meczu

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Kolejny upalny dzień w Leogang dał się we znaki nie tylko piłkarzom, ale także dziennikarzom relacjonującym zgrupowanie stołecznej drużyny. Bezpośrednio po zajęciach wicemistrzów Polski, odbyło się grande partido, czyli mecz sztab drużyny kontra dziennikarze. Tradycyjnie górą byli trenerzy i medycy.

Fotoreportaż z treningu i meczu - 41 zdjęć Woytka

Zajęcia piłkarzy trwały 1,5 godziny. Po krótkiej rozgrzewce i grze w dziadka sztab szkoleniowy podzielił drużynę na dwie jedenastki:
Pomarańczowi: Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Pazdan, Brzyski - Guilherme, Furman, Jodłowiec, Masłowski, Kucharczyk - Nikolić
Zieloni: Malarz - Bereszyński, Wieteska, Lewczuk, Bartczak - Żyro, Kalinkowski, Ryczkowski, Saganowski, Dyego - Arak

Pierwszy mecz rozgrywany na całej długości boiska wygrali pomarańczowi po golu Michała Kucharczyka. W drugim spotkaniu, które odbyło się na jednej połówce padł remis, a bramki zdobyli Michał Masłowski i Michał Żyro.

W treningu nie wziął udziału Ivica Vrdoljak, a indywidualnie ćwiczyli Rafał Makowski, Michał Kopczyński i Ondrej Duda.

Grande Partido 2015

Ponieważ nie wszyscy przedstawiciele prasy mogli zagrać, drużyna dziennikarzy dokonała dwóch znaczących wzmocnień, które mogły dawać nadzieje na końcowy sukces. Początek zawodów był jednak niezwykle udany bo przez ponad 4 minuty na tablicy widniał wynik 0-0. Niestety nawet wielokrotny reprezentant Polski nie był w stanie zatrzymać Kazimierza Sokołowskiego, który w pierwszej części meczu precyzyjnymi strzałami nie dał szans naszemu golkiperowi. Przy stanie 2-0 dla sztabu kontaktową bramkę zdobył Tomasz Sejbuk z legia.com, ale do przerwy przegrywaliśmy 1-3. Po zmianie stron drużynę dziennikarzy wzmocnił Kuba, syn Michała Żewłakowa, a sam Michał dał sygnał do ataku, trafiając na 2-3. Niestety później gole zdobywali zawodnicy sztabu. Kolejno Geir Kassene, Jacek Jaroszewski, Sebastian Wołowicz, Paco i Wojciech Spałek doprowadzili do stanu 2-8. Minimalnie rozmiary porażki zmniejszył w doliczonym czasie gry Krystian Grzelak, pokonując legendę Mancheteru United.

Po końcowym gwizdku tych niezwykle wyczerpujących zawodów (2 x 10 minut) obie ekipy podziękowały sobie za grę. Dało się także usłyszeć głosy niezadowolenia z postawy arbitrów, ale ostatecznie pozostało iść do domu i pier... whisky.

Sztab: Henning Berg, Paco (1), Kazimierz Sokołowski (2 gole), Geir Kasene (2), Piotr Zaręba, Jacek Jaroszewki (1), Wojciech Spałek (1), Wojciech Zep, Maciej Krzymień, Sebastian Wołowicz (1), Piotr Rudnicki.

Dziennikarze: Piotr Kamieniecki (legia.net), Konrad Ferszter (legia.sport.pl), Jacek Prondzynski (legia.com), Tomasz Sejbuk (1, legia.com), Krystian Grzelak (1, legia.com), Michał Żewłakow (1), Dominik Ebebenge, Kuba Żewłakow.