Jakub Rzeźniczak i Marcin Robak - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legioniści o meczu z Lechem

Wiśnia, Jeleń i Fumen, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Dusan Kuciak: Dramat. To jest pierwsze słowo, które mi się ciśnie na usta. Nie pokazaliśmy nic w tym meczu. Byliśmy słabsi od Lecha i gospodarze zasłużenie sięgnęli po Superpuchar. Na pewno nie jest tak, że widzę kłopoty w drużynie. To byłoby niepoważne. Od dłuższego czasu coś nam nie wychodzi i sądziłem, że po nieudanym sezonie zaczniemy lepiej nowe rozgrywki. Jednak jak na razie kontynuujemy to, co miało miejsce wiosną.
Do czwartku jest jeszcze sporo czasu, ale osobiście nie wyobrażam sobie, żebyśmy nie wyeliminowali drużyny z Rumunii w eliminacjach do Ligi Europy.

Dominik Furman: Co poszło nie tak? To pytanie do trenera, nie do mnie. Myślę, że styl naszej gry nie uległ zmianie w stosunku do tego, co pokazywaliśmy wiosną. Oczywiście nie jesteśmy zadowoleni z wyniku, wręcz wk... Niemniej taka jest piłka i nie widzę innej możliwości, jak tylko wyjść w czwartek na boisko i wygrać zawody, a następnie w niedzielę to powtórzyć. Czas będzie pracować na naszą korzyść. Każdego dnia można notować progres, więc już od jutra musimy dążyć do tego, aby nasza gra wyglądała lepiej.

Michał Masłowski: Lech był w wielu aspektach drużyną lepszą. To nie ulega wątpliwości. Wyprowadzenie piłki, kontrola, to było widać na boisku. Na pewno mamy nad czym myśleć, ale co dalej, to już trener zadecyduje. Gdybym wiedział dlaczego tak się zaprezentowaliśmy na murawie, to bym to zmienił. Na pewno nie gramy tego, na co nas stać. To nie jesteśmy my. Zobaczymy co przyniesie kolejny tydzień, ale myślę, że mamy problem.
Dzień przed meczem dowiedziałem się, że zacznę go na ławce. Było to dla mnie lekkim zaskoczeniem, ale nie jestem osobą, która wdaje się w dyskusje. Trzeba było przyjąć to na klatę. Życie.

Michał Kucharczyk: Przegraliśmy dzisiaj z zespołem lepszym. Nie zasługiwaliśmy na zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu. Przed meczem padały różne słowa z naszego obozu, ale... skończyło się tylko na słowach. Ciężko teraz powiedzieć dlaczego tak się stało. Myślę, że zawiodło ustawienie taktyczne, bo Lech nas z łatwością rozmontowywał. Gospodarzom wystarczyły 2-3 szybkie podania. Teraz musimy skupić się na najbliższej przyszłości.

Michał Żyro: Patrząc po tym meczu, to Legia nie zrobiła żadnego progresu względem wiosny. Nie mnie oceniać czyja to wina. Od tego są inni. Wiadomo, że my wszyscy odpowiadamy za sukcesy i za porażki. To nie jest tak, że zrzucam odpowiedzialność na trenera. Nie wiem co powiedzieć... Jest ciężko. Nie rozpatruję tej porażki w kategoriach początku dominacji Lecha w lidze, bo to jest tylko jeden mecz, ale wynik nie wróży niczego dobrego. To była katastrofa. O założeniach taktycznych nie będę mówił, bo nie chcę ich zdradzać.
Na pewno pojedyncze jednostki nie zmienią diametralnie naszej gry. Potrzeba czasu, żeby się zaaklimatyzować i wdrożyć do zespołu. Zobaczymy jak to będzie wyglądało. Myślę, że po takim początku, długa droga przed Legią.

Michał Pazdan: Na pewno nie tak wyobrażałem sobie mój debiut w Legii. Źle zagraliśmy ten mecz. Trzeba jak najszybciej zapomnieć o tym spotkaniu, bo źle to wyglądało z naszej strony. Mam nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy i od następnego spotkania będzie wszystko dobrze funkcjonowało. Wiadomo, że najlepiej czuję się jako obrońca, ale mogę również występować jako defensywny pomocnik. Tak właśnie było dzisiaj.

Jakub Rzeźniczak: Myśleliśmy, że ten mecz inaczej się dla nas ułoży. Nie zagraliśmy na miarę własnych możliwości i oczekiwań. Lech był drużyną bardziej agresywną, miał więcej pomysłów w akcjach ofensywnych i wygrał zasłużenie. My zagraliśmy jeszcze słabiej niż na wiosnę. Trzeba poprawić te elementy, które dziś zawiodły - nastawienie, brak agresji i zaciętości.
Myślę, że każdy mecz ma swoją historię i tak jest w przypadku spotkań z Lechem. Towarzyszy temu zupełnie inna otoczka niż ta, która czeka nas w czwartek. W rywalizacji z Botosani zrobimy wszystko, aby zmazać plamę po dzisiejszym pojedynku.

Łukasz Broź: Mając piłkę przy nodze, nie zawsze graliśmy tak, jak byśmy tego chcieli. Wkradała się nerwowość oraz brak dokładności w naszych szeregach. Zagraliśmy słabsze spotkanie, nie wykorzystaliśmy swoich okazji... Musimy wziąć się w garść i to dość szybko, bo już w czwartek czeka nas kolejne spotkanie. Będzie okazja do rehabilitacji.

Marek Saganowski: Biorąc pod uwagę cały mecz, to Lech nas zdominował. I to musi być cios na orzeźwienie nie tylko dla zawodników, ale dla wszystkich, którzy kochają ten klub. Legii nie przystoi, żeby tak przegrywać, w takim stylu. Przed nami dwumecz z Botosani i jestem przekonany, że rumuński zespół nie sprzeda tanio skóry.
Kibice? Na ich miejscu też bym opuścił trybuny, widząc to, co się działo na boisku. Czy Legia potrzebuje wzmocnień? Możliwe, że tak... A jakich, to już nie do mnie pytanie, choć mam swoją opinię.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.