Nemanja Nikolić - fot. Mishka / Legionisci.com

Statystyki meczu z Podbeskidziem

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Spotkanie z Podbeskidziem to doskonały przykład do jak bardzo błędnych wniosków można dojść, jeżeli bazujemy tylko na statystykach. W niedzielny wieczór więcej strzałów oddali goście. Zanotowali także mniej strat. Jednak okazała wygrana Legii nie była zagrożona nawet przez moment. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki pierwszego ligowego meczu na własnym stadionie w sezonie 2015/2016 w wykonaniu "wojskowych".

suma (1. połowa + 2. połowa)

Zaledwie 9 razy piłka zmierzała w kierunku bramki Wojciecha Kaczmarka po strzałach legionistów. Pięć razy uderzenia piłkarzy Legii były celne. Skoro mecz zakończył się wygraną gospodarzy 5-0, to można uznać, że "wojskowi" mieli idealną skuteczność. Pamiętać jednak trzeba, że pierwszy gol to samobójcze trafienie rywali. Od 4. minuty Legia prowadziła więc 1-0, choć nie oddała żadnego celnego strzału.

Rywale bardzo aktywni pod bramką Dusana Kuciaka byli w drugiej części spotkania. W jej trakcie oddali 11 strzałów. Choć większość z nich pozostawiała wiele do życzenia, to 4 razy piłka zmierzała w światło bramki i Słowak musiał się nagimnastykować, żeby zachować czyste konto.

Najbardziej aktywny pod bramką rywali był Michał Kucharczyk, który usiłował wpisać się na listę strzelców 3 razy. Warto zauważyć, że na piękną bramkę swój jedyny strzał zamienił Michał Żyro.

21 razy sędzia przerywał niedzielny mecz po faulach zawodników obu zespołów. O 3 przewinienia więcej zanotowali piłkarze Legii. Po żółtą kartkę arbiter sięgał 3 razy.

Tomasz Jodłowiec był piłkarzem Legii, który w meczu z Podbeskidziem najczęściej przekraczał przepisy. "Jodła" zakończył spotkanie z 3 faulami. Łącznie przepisy przekraczało 7 legionistów.

Na celowniku rywali znalazło się natomiast 6 graczy Legii. Najczęściej faulowane było trio w składzie Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak i Michał Żyro.

66 odbiorów i 70 strat - bilans niedzielnego spotkania pokazuje, że choć wygrana jest okazała, to nadal w grze legionistów jest wiele braków. Tomasz Jodłowiec do spółki z Dominikiem Furmanem przerwali 25 akcji rywali i przewodzą klasyfikacji odbiorów.

Mniej okazale wygląda klasyfikacja strat. Znów piłki często traci Ondrej Duda. Wystarczyło 45 minut, żeby Słowak zanotował 10 strat. Najczęściej piłkę tracił jednak Michał Kucharczyk, który zakończył mecz z 11 straconymi piłkami.