FK Kukesi 1-2 Legia Warszawa (mecz przerwany)

Mecz 3. rundy eliminacji do Ligi Europy pomiędzy FK Kukesi a Legią Warszawa nie został dokończony. Przedstawiciele UEFA zdecydowali się na przerwanie spotkania po tym, jak przedmiotem rzuconym z trybun został trafiony w głowę Ondrej Duda. Rezultat pojedynku zostanie najprawdopodobniej zweryfikowany na 3-0 na korzyść legionistów. Do 53. minuty Legia prowadziła z Kukesi 2-1. Gole zdobyli Nikolić i Rzeźniczak.

Spotkanie dobrze rozpoczęli piłkarze gospodarzy, którzy już kilkadziesiąt sekund po pierwszym gwizdku arbitra zagrozili Dusanowi Kuciakowi. Słowackiego bramkarza uderzeniem z dystansu starał się zaskoczyć jeden z graczy FK Kukesi, lecz dosyć znacznie się pomylił. Potem sytuacja na boisku nieco się wyrównała, ale kwadrans po rozpoczęciu gry ponownie z dobrej strony pokazali się podopieczni Marcelo Troisiego. Wówczas zza pola karnego szczęścia spróbował Jean Carioca, lecz futbolówka przeleciała nieznacznie ponad celem. W 26. minucie za sprawą Rahmana Hallaciego kibice mogli być świadkami pierwszego gola, jednak zawodnik albańskiej drużyny wyraźnie chybił. Chwilę potem to legioniści dopięli swego i otworzyli rezultat spotkania. Nemanja Nikolić po ładnym podaniu znalazł się w sytuacji sam na sam z Dmitrijem Stajilą i pomimo nacisku obrońcy zdołał posłać piłkę w lewy dolny róg siatki. Reprezentant Węgier po zdobyciu bramki podbiegł do sektora zajmowanego przez fanów Kukesi, gdzie... został obrzucony butelkami i innymi óżnymi przedmiotami. Po utracie gola gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Dobrze ustawiona tego dnia defensywa z Warszawy nie pozwalała rywalom na skonstruowanie składnej akcji. Cztery minuty przed przerwą po raz drugi na listę strzelców mógł wpisać się Nikolić. Strzał snajpera Legii bez większego trudu zdołał jednak wyłapać Stajila.

Drugie 45 minut znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy. Kilkadziesiąt sekund po zmianie stron FK Kukesi doprowadziło do wyrównania, kiedy po wrzutce z rzutu rożnego głową Dusana Kuciaka pokonał Felipe Moreira. Radość fanów na trybunach nie trwała jednak długo. Chwilę potem odpowiedzieli legioniści, kiedy Jakub Rzeźniczak precyzyjnym uderzeniem w dolny róg bramki nie dał szans Dmitrijowi Stajilii. Za moment przedmiotem z sektora zajmowanego przez kibiców FK Kukesi trafiony w głowę został Ondrej Duda. Po dłuższej naradzie zdecydowano się na przedwczesne zakończenie starcia.

FK Kukesi 1-2 (0-1) Legia Warszawa - MECZ PRZERWANY
0-1 Nikolić 28
1-1 Moreira 49
1-2 Rzeźniczak 51