CLJ: Jagiellonia 3-4 Legia

Bodziach i Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W rozegranym dziś w Tykocinie, zaległym meczu Centralnej Ligi Juniorów, legioniści z roczników 97/8 pokonali po niezwykle zaciętym spotkaniu Jagiellonię Białystok 4-3. Do przerwy nasz zespół prowadził 3-1, ale po zmianie stron gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania. Zwycięskiego gola dla Legii zdobył Tomasz Nawotka w 65. minucie meczu.

W pierwszej odsłonie legioniści po wymianie ciosów w pierwszych minutach gry zdecydowanie dominowali i mogli prowadzić nawet wyżej, dogodnej sytuacji nie wykorzystał jednak Michał Trąbka.
W drugiej odsłonie było znacznie bardziej nerwowo, nasi gracze mieli pewne kłopoty z utrzymaniem na wodzy swoich emocji. Gospodarze po kwadransie gry wyrównali i dopiero trafienie Tomasza Nawotki uspokoiło sytuację. Nasz napastnik miał jeszcze jedną doskonałą sytuację do podwyższenia prowadzenia, ale piłka po jego uderzeniu nie znalazła drogi do siatki.

Legioniści z przebiegu całego meczu zaprezentowali się z lepszej strony i zasłużyli na zwycięstwo, które w kontekście wysokiej klasy przeciwnika zasługuje na docenienie. "Plusa" należy też postawić przy murawie obiektu w Tykocinie, gdzie po raz pierwszy rozgrywali swój mecz młodzi jagiellończycy. Równa, dobrze utrzymana płyta nie przeszkadzała w płynnej grze.

CLJ: Jagiellonia Białystok 97/98 3-4 (1-3) Legia Warszawa 97/98
Bramki:
0-1 2 min. Bartosz Skowron (as. Tomasz Nawotka)
1-1 4 min. Dawid Polkowski
1-2 24 min. Bartosz Skowron (as. Mateusz Hołownia)
1-3 42 min. Michał Trąbka (as. Mateusz Hołownia)
2-3 59 min. Mateusz Maliszewski
3-3 61 min. Marcin Pigiel
3-4 65 min. Tomasz Nawotka (as. Jakub Szrek)

Legia: Majecki [99] - Skowron, Żyro [kpt], Ostrowski, Hołownia (83' Gapczyński) - Aftyka (46' Kozak Ż), Szrek, Karbowy Ż, Trąbka (46' Szczepański Ż), Leleno (65' Michalak) - Nawotka
Rezerwa: Bąbel, Czarnowski, Napora
Trener: Piotr Kobierecki, Mateusz Kamuda

Turniej "Oknoplast Cup 2015" o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego (rocznik 2002)

Legioniści z rocznika 2002 zagrali na bardzo mocno obsadzonym turnieju trampkarzy w Zduńskiej Woli, zajmując ostatecznie 3. miejsce. Legioniści (występujący jedynie bez kontuzjowanych Rokosza i Gościniarka) jak burza przeszli przez fazę grupową, wygrywając trzy mecze bez straty gola. O ile pojedynki z MKS Zduńska Wola (uzupełnionego kilkoma zawodnikami Warty Sieradz) oraz SMS Łódź były stosunkowo jednostronne, to Warta Poznań dzięki dobremu ustawianiu się w defensywie długo była trudna do "napoczęcia", jednak i tu podopieczni Michała Kolanowskiego odnieśli zwycięstwo, w wymiarze dwubramkowym.

W półfinale nasza drużyna zmierzyła się w "przedwczesnym finale" z Lechem Poznań. Oba zespoły w przerwie letniej mocno przemeblowały składy i wynik spotkania był dużą niewiadomą. Pierwsza połowa była stosunkowo wyrównana, ale po przerwie inicjatywę przejęli lechici, choć może nie stwarzali sobie z początku wielu dogodnych sytuacji strzeleckich. W regulaminowym czasie gry i po pierwszej połowie dodatkowego czasu gry było wciąż 0-0. Jedyny gol meczu padł dopiero w drugiej połowie dogrywki, gdy Jakub Sangowski dopadł do piłki wypuszczonej przez naszego golkipera w zamieszaniu podbramkowym i ustalił wynik spotkania. Trzeba przyznać, że lechici prezentowali się lepiej i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

W meczu o 3. miejsca Legia zmierzyła się z Arką Gdynia. Spora przewaga naszego zespołu została uwieńczona golem Gabora Grabowskiego (acz sytuacji do kolejnych bramek nie brakowało), a tym samym zespół z Warszawy zajął miejsce na najniższym stopniu podium. W finale Lech Poznań rozbił 5-0 Śląsk Wrocław.

W sobotę o 15 legioniści zmierzą się w pojedynku ligowym z MOSiR Mińsk Mazowiecki, na własnym boisku.

- Mecze legionistów:
grano 2x20 minut

* Legia 4-0 MKS Zduńska Wola
1-0 8 min. Aleksander Stawiarz (as. Dawid Barnowski)
2-0 27 min. Aleksander Stawiarz (as. Dawid Barnowski)
3-0 30 min. Gabor Grabowski b.a.
4-0 38 min. Mikołaj Rudnicki (as. Gabor Grabowski)

* Legia 2-0 (0-0) Warta Poznań
1-0 23 min. Aleksander Stawiarz b.a.
2-0 27 min. Patryk Peda (karny po faulu na Franku Majewskim)

* Legia 5-0 SMS Łódź
1-0 13 min. Michał Sparwasser
2-0 15 min. Michał Sparwasser (as. Michał Kochanowski)
3-0 22 min. Kamil Szabłowski (as. Dawid Barnowski)
4-0 36 min. Dawid Barnowski (as. Kornel Toczyski)
5-0 39 min. Michał Sparwasser (as. Kamil Szabłowski)

* Półfinał: Legia 0-1 (0-0,0-0) Lech Poznań
Gol:
0-1 47 min. Jakub Sangowski

*O 3. miejsce: Legia 1-0 Arka Gdynia
Gol:
1-0 36 min. Gabor Grabowski (as. Jakub Michor)

Skład Legii na turniej Oknoplast Cup: Maciej Bartel, Adam Katnaji, Tomasz Woźniak - Jakub Michor, Patryk Peda, Jakub Kamiński, Sebastian Ignacak - Jerzy Munik, Michał Kochanowski, Gabor Grabowski - Dawid Barnowski, Michał Sparwasser, Aleksander Stawiarz, Konrad Szałek, Kornel Toczyski, Franek Majewski, Kamil Szabłowski, Mikołaj Rudnicki
Trener: Michał Kolanowski, II trener Hubert Dolewski