Statystyki meczu z Zorią Ługańsk

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu z Zorią Ługańsk legioniści pokazali, że potrafią być zabójczo skuteczni. Choć oddali dwa razy mniej strzałów od rywali, to wygrali 3-2 i zapewnili sobie awans do fazy grupowej Ligi Europy. Poniżej przedstawiamy szczegółowe statystyki polsko-ukraińskiej rywalizacji.

suma (1. połowa + 2. połowa)

Na pomeczowej konferencji Henning Berg przyznał, że smuci go postawa jego piłkarz na boisku. Faktycznie w czwartkowy wieczór piłkarze Legii bardzo rzadko dochodzili do sytuacji strzeleckich. Przez 90 minut meczu legioniści oddali zaledwie 4 celne strzały na bramkę rywali. Dodatkowo dwa z nich to uderzenia po stałych fragmentach gry. Graczy Legii rozgrzesza jednak skuteczność.

Rywale zdecydowanie częściej nękali Dusana Kuciaka. Piłka 7 razy zmierzała w światło bramki Legii. Łącznie rywale oddali 12 strzałów. Dla porównania "wojskowi" strzelali tylko 6 razy.

Strzały oddawało tylko 4 graczy Legii. Powody do zadowolenia może mieć trzech. Ich strzały przyniosły bowiem gole dla "wojskowych". I tylko Aleksandar Prijović nie mógł cieszyć się z gola po swoim strzale.

Już w 2. minucie meczu sędzia pierwszy raz wyciągał z kieszonki żółtą kartkę. Czwartkowy mecz nie okazał się na szczęście piłkarską rzeźnią. Łącznie piłkarze przekroczyli przepisy 33 razy. O jeden faul więcej zapisali na swoim koncie goście z Ukrainy.

Wśród legionistów przepisy najczęściej przekraczał Dominik Furman. Pomocnik Legii trzy razy w nieprzepisowy sposób powstrzymywał rywali. Łącznie faule popełniło 9 graczy "wojskowych".

W kolejnym meczu rywale najczęściej faulują Guilherme. W czwartkowy wieczór Brazylijczyk faulowany był 7 razy. To blisko połowa wszystkich przewinień popełnionych przez piłkarzy Zorii.

Stawiając ostatni krok w drodze do Ligi Europy, legioniści zanotowali 80 odbiorów i 68 strat. Dobrze prezentował się środek pomocy Legii. Dominik Furman i Tomasz Jodłowiec zanotowali razem 26 odbiorów.

W klasyfikacji strat przewodzi Aleksandar Prijović, który zanotował 12 strat. O jedną piłkę mniej stracił Michał Kucharczyk. Najniższy stopień podium w kategorii strat to Guilherme i 10 zepsutych akcji.