Guilherme - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legioniści o meczu z Napoli

Fumen, Jeleń, Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Guilherme: Wydaje mi się, że patrząc na naszą postawę w spotkaniu, mogliśmy nie tylko je zremisować, ale również i wygrać. Mieliśmy kilka szans, ale równocześnie ułatwiliśmy rywalom życie popełniając błędy, które bezlitośnie wykorzystali. Jeżeli gramy z zespołem pokroju Napoli, to niestety za błędy się płaci.

Czego się spodziewałem po Napoli? Tak naprawdę to chyba nikt się nie spodziewał tak dobrej gry z naszej strony. Doskonale wiedzieliśmy jaka to jest drużyna, jakich mają piłkarzy... Niestety stało się tak jak się stało. Cóż, pierwszą bramkę każdy widział, ale przy drugiej... Higuain pokazał fantastyczną klasę. Pokazał, że nie wolno zostawiać mu tyle miejsca, ile mu zostawiliśmy. Powiedzmy szczerze, że miał też sporo szczęścia przy tym uderzeniu.

Byliśmy fantastycznie przygotowani do tych zawodów przez trenera Berga. Legia jest wielkim klubem i zawsze będą plotki, spekulacje i różne historie. Jednak jesteśmy na to uodpornieni i wszelkie spekulacje związane ze szkoleniowcem nie miały wpływu na naszą postawę.

Aleksandar Prijović: Dawaliśmy z siebie wszystko, ale straciliśmy gola, którego powinniśmy uniknąć. Walczyliśmy, ale uważam że niekiedy arbiter mylił się na naszą niekorzyść. Po takim spotkaniu możemy zobaczyć, w jakim miejscu się znajdujemy. Teraz skupiamy się już tylko na najbliższym ligowym starciu. Spodziewaliśmy się trudnego pojedynku i nie pomyliliśmy się. Napoli ma wiele wspaniałych indywidualności, lecz w pierwszej połowie radziliśmy sobie całkiem przyzwoicie.

W środę dowiedzieliśmy się, kto wystąpi w czwartkowym meczu. Dużym zaskoczeniem był brak Nemanji Nikolicia, lecz taka była decyzja trenera. Trzeba było skupić się bardziej na działaniach obronnych. Teraz musimy wygrać dwa najbliższe starcia w Lidze Europy. Wówczas będziemy mogli spekulować na temat naszej dalszej gry w europejskich pucharach.

Mieliśmy kilka sytuacji po stałych fragmentach gry, a szczególnie po rzutach rożnych, ale nie udało się nam zdobyć gola i ostatecznie zremisować. Kiedy przegrywaliśmy, to musieliśmy zagrać bardziej ofensywnie. Narażaliśmy się w ten sposób na kontry, lecz wówczas nie było to aż tak istotne.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.