Statystyki meczu z Górnikiem Zabrze

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa nie potrafiła wygrać w kolejnym meczu ligowym i strata do lidera staje się coraz większa. Choć w meczu z przedostatnim w tabeli Górnikiem Zabrze to legioniści byli stroną dominującą, to z Górnego Śląska wrócili tylko z 1 punktem. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki niedzielnej potyczki.

suma (1. połowa + 2. połowa)

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy już w 5. minucie prowadzili 1-0. Pierwsza połowa to dobra postawa Górników, którzy 6 razy strzelali w kierunku bramki Dusana Kuciaka. Po przerwie zabrzanie zdecydowanie opadli z sił i strzelali zdecydowanie rzadziej.

Legioniści częściej zagrażali bramce rywali w drugiej części spotkania. To w jej trakcie piłka 9 razy wędrowała w kierunku bramki gospodarzy. Sęk w tym, że ani jeden strzał nie przyniósł "wojskowym" gola.

Nemajna Nikolić był graczem Legii, który najczęściej niepokoił Grzegorza Kasprzika. Napastnik Legii 4 razy strzelał w kierunku bramki Górników. Aktywny w ofensywie był także Ondrej Duda, który 3 razy usiłował pokonać bramkarza gospodarzy.

23 faule popełnili w niedzielne popołudnie gracze obu zespołów. Zdecydowanie ostrzej zagrali gracze Górnika. Gospodarze przepisy przekraczali 14 razy i mecz kończyli w osłabieniu. Legioniści byli wyjątkowo pokojowo nastawieni po przerwie. W drugiej połowie meczu zanotowali 2 faule.

Niemal połowę przewinień legionistów zapisał na swoim koncie Michał Pazdan. Defensor "wojskowych" przepisy przekroczył 4 razy. Więcej niż 1 faul zapisał na swoim koncie jeszcze tylko Guilherme.

Rywale najczęściej faulowali Ondreja Dudę. Słowak w nieprzepisowy sposób powstrzymywany był 4 razy. 3 razy faulowany był Tomasz Brzyski.

52 odbiory i 63 straty zanotowali w Zabrzu legioniści. Najczęściej piłkę rywalom odbierali Michał Pazdan i Jakub Rzeźniczak. Obydwaj zanotowali po 12 odbiorów.

Piłkę najczęściej tracił Aleksandr Prijović, który zanotował 9 strat. Za jego plecami czai się Tomasz Jodłowiec, którzy zepsuł 8 akcji.