fot. Grochów Fanatyczny
REKLAMA

Komunikat sekcji hokeja: Będziemy walczyć o powrót

Woytek, źródło: Legia HokejWiadomość archiwalna>

10 lat temu hokejowa sekcja Legii Warszawa rozegrała swój pierwszy mecz po reaktywacji. Było to ciężkie 10 lat walki o byt i przetrwanie sekcji. Tylko dwukrotnie na przestrzeni tych 10 lat start w następnym sezonie był niezagrożony. Niestety, w sezonie 2015/2016 hokejowej Legii zabraknie na hokejowej mapie Polski.

Jeszcze w lipcu nic nie wskazywało na taki rozwój sytuacji, ponieważ dzięki usilnym staraniom udało się znaleźć dwóch, bardzo poważnie zainteresowanych wsparciem hokejowej Legii sponsorów, z których jeden był żywo zainteresowany wejściem w strukturę własnościową sekcji. Rozważany był nawet pomysł zbudowania i zgłoszenia drużyny do rozgrywek ekstraligowych. Niestety na drodze do sukcesu stanął chaos i zamieszanie jakie panowało w Polskim Związku Hokeja na Lodzie w związku z formatem rozgrywek, a ściślej brak jakiejkolwiek przejrzystości i pomysłu na kształt ligi.

Jeszcze w sierpniu doszło do próby rozwiązania kryzysowej sytuacji pomiędzy PZHL a zarządami Legii i gdańskiego Stoczniowca, jednakże każda z proponowanych idei była skutecznie odrzucana przez szefa wyszkolenia PZHL, Pana Tomasza Rutkowskiego. Taka postawa i kompletny brak zainteresowania losami 1 ligi doprowadził do tego, że rozgrywki 1 ligi w sezonie 2015/2016 rozpoczęły się dopiero w ubiegły weekend w kadłubowym kształcie z udziałem zaledwie dwóch drużyn: UKH Dębica i Stoczniowiec 2014. Te dwa zespoły rozstrzygną między sobą walkę o awans do PHL w grze do 4 zwycięstw (maksymalnie 7 meczów).

Trudno też zrozumieć zdziwienie i zaskoczenie jakie w PZHL wywołał bieżący stan rzeczy, skoro na przestrzeni ostatnich trzech sezonów, dzięki idei dzikiej karty, szeregi ekstraligi zasiliło aż 6 drużyn, a nie spadła żadna (awans sportowy: Polonia Bytom, Naprzód Janów, Zagłębie Sosnowiec; dzika karta: Podhale Nowy Targ, Orlik Opole, Nesta Toruń). Dodatkowo decyzją PZHL, drużyna SMS I Sosnowiec została włączona do ekstraligi na kilka dni przed rozpoczęciem aktualnego sezonu.

Tymczasem żadna z drużyn, które wygrywały rozgrywki II ligi nie była zainteresowana startem w I lidze ze względu na wysokie koszty. Jeśli doda się do tego kolejną decyzję PZHL o wycofaniu z rozgrywek drugiej drużyny SMS Sosnowiec i wycofanie KTH Krynica, struktura I ligi musiała się zawalić. Dzisiaj, kiedy w kuluarach pojawiają się dyskusje na temat powołania III ligi hokejowej, warto podkreślić, że mamy w Polsce amatorską II ligę, brak I ligi i rozdętą 12-drużynową ekstraligę z ogromnymi różnicami poziomu sportowego. Taki obraz z pewnością nie wygląda zachęcająco dla potencjalnych sponsorów.

Wobec sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy musieliśmy sobie jasno powiedzieć dosyć. Nie można sobie urządzać drwiny z kibiców i sponsorów. Chcemy jednak podkreślić, że bezpośrednią przyczyną zawieszenia rozmów ze sponsorami dotyczących inwestycji w hokejową Legię był brak zatwierdzonej struktury rozgrywek i przejrzystości działań w polskim hokeju. W kwietniu w Polsce po raz kolejny zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata. Oby do tego czasu osoby odpowiedzialne za rozwój hokeja w Polskim Związku Hokeja na Lodzie przemyślały dokąd prowadzą tą wspaniałą dyscyplinę...

Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie na przestrzeni minionych 10 lat. Były momenty lepsze, były momenty gorsze, ale były. W sezonie 2015/2016 pozostanie nam obserwować rozgrywki hokejowe w Polsce z drugiego rzędu. Nie składamy jednak broni. Będziemy walczyć o to by powrócić na hokejową mapę Polski, tak jak to się stało w przeszłości w Sosnowcu, Toruniu czy Gdańsku. Mamy nadzieję, że jednym z elementów obchodów 100-lecia Legii będzie odrodzenie sekcji hokejowej. Ale warunek jest jeden. Najpierw czytelne zasady rozgrywek, potem silna struktura finansowa sekcji i na koniec odbudowa drużyny.

Sekcja Hokeja Legii Warszawa

fot. Marmar / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

smog - 13.10.2015 10:38:56, *.play-internet.pl

ja tego nie rozumiem...co stało na przeszkodzie przystąpić do tej kadłubowej 1 ligi? pewnie brak kasy a nie burdel w PZHL. łatwiej by było o awans sportowy bez dzikich kart i na stulecie ekstraklasa

Roma - 13.10.2015 11:03:15, *.dynamic.gprs.plus.pl

do smog- a chciałbyś zainwestować duże pieniądze w drużynę, która zagra cztery mecze w ciągu całego sezonu? A może chciałbyś być zawodnikiem takiej drużyny - tylko trening i mecze towarzyskie.

enko - 13.10.2015 11:52:46, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Powiedzmy sobie szczerze: Polski hokej to jedna wielka farsa i tagikomedia. 12 drużyn w ekstraklasie i dwie w pierwszej lidze... Żenada.

andrzej - 13.10.2015 13:17:49, *.mf.gov.pl

Z jednejk strony szkoda ale z drugiej zdecydowanie bym wolal aby powstała sekcja piłki ręcznej mężczyzn

oLaf - 13.10.2015 13:58:41, *.dynamic-ww-1.vectranet.pl

Dobra, to za rok odrodzenie hokeja Legii na 100 lecie!!! czego wszystkim życzę!

smog do Roma - 13.10.2015 15:17:02, *.play-internet.pl

przy 3 zespołach tych meczów by było więcej. treningi? to teraz chłopaki przez rok nic nie będą robić? koszta też mniejsze w takiej lidze. chyba, że o czymś nie wiem- ekstraklasa jest ligą zamkniętą nie da się awansować tylko np. wkupić

WWA - 13.10.2015 17:38:41, *.dynamic-ww-2.vectranet.pl

Jak zwykle chodzi o pieniądze. Ekstraligę można okroić do np. 8 zespołów które prezentowałyby jakiś wyższy poziom, bo drużyny które mają same porażki nie podnoszą poziomu sportowego ligi.

Sylas ŻR(L)DW - 13.10.2015 19:47:47, *.net024-g2.isko.net.pl

Pamiętam te mecze sprzed 10 lat i tę atmosferę na Torwarze 2.Czekam z niecierpliwością na odrodzenie bo to fajna sekcja sportowa.

Robert - 13.10.2015 22:35:30, *.dynamic.chello.pl

Szkoda, że drużyna się rozsypała :-(((
Część z chłopaków zawiesi łyżwy na kołku i zaczynać od nowa będzie bardzo trudno. Chciałbym zobaczyć Legią znów na lodzie.

Ciapu(L) - 14.10.2015 20:22:29, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kur... Cały rok czekałem, łudziłem się że się uda. W zeszłym roku były problemy z kasą, daliśmy radę wspólnymi siłami. Brak mi słów... Szkoda sezonu...

Majkel - 15.10.2015 12:50:47, *.itsa.net.pl

Pierwszy, od dekady, rok bez hokeja... teraz jesień i zima będą smutne i puste...

gtazyna - 16.10.2015 20:09:12, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

To jest żenada.hokej w Warszawie to ja wrzód tak uważają włodarze stolicy.jak się udaje hokej w innych miastach w Pol
sce. A stolica stawia tylko na pilke
nożna.Szkoda zawodników!!!!!!

pawel dg - 17.10.2015 16:25:47, *.play-internet.pl

Po prostu Hanka Walz zostawiła was na lodzie. Niestety bez hokeistów. Warto pomyśleć przed wyborami. Powodzenia.

Wir - 19.10.2015 13:14:37, *.95.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Wynika z tego, że potrzeba ponad 250 tysi żeby ogarnąć drużynę hokejową Legii. Teraz pytanie ile zarabia przeciętny piłkarz miesięcznie? Kilku piłkarzy spokojnie może wyłożyć na sekcję. No ale jak tu się dzielić, jak trzeba na nowe fury, lakier do włosów, panienki, dyskoteki itd :-)

Ona - 05.01.2016 19:13:37, *.centertel.pl

Czy jest jakaś szansa na reaktywacje sekcji

Observer - 26.02.2016 16:33:27, *.centertel.pl

Czy zgodnie z obietnicą w tytule hokeiści wrócą na Torwar? Czekają kibice

Hokej czas reaktywowac w Warszawie - 14.04.2016 16:43:47, *.static.ip.netia.com.pl

Stocznia juz gotowa, nasi koszykarze pozyskali kolejnego powaznego sponsora, bo kiedy.. jak nie na 100 lecie klubu, a hokeisci co.....? SPIA SPIA I SPIA.

Prawda jest taka, ze ludzie ktorzy obecnie zarzadzaja druzyna i trener absolutnie nie nadaja sie na prowadzenie profesjonalnego hokeja w Warszawie.

Jednak problem hokejowej Legi polega na braku posiadania wlasnego lodowiska z hala przynajmniej na 3 tys ludzi. Do tego czasu w Warszawie nigdy nie zagosci profesjonalny hokej

Do lepszych czasow hokejowych w Warszawie.
Pozdrawiam kumatych kibicow hokeja w Warszwie

Majkel - 06.06.2016 13:40:14, *.itsa.net.pl

Czy Szanowna Redakcja albo ktokolwiek z Kibiców posiada jakieś informacje na temat walki o powrót naszych Hokeistów? Czy jest nadzieja, by od września znów emocjonować się tym pięknym sportem?

Legia - 02.09.2016 17:45:47, *.dynamic.chello.pl

http://hokej.net/pl/news,artykul,6,40594,ligowy-hokej-w-warszawie-juz-w-2017-r.html

Dodaj komentarz:

autor:

e-mail:

treść:

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.