Europe wake up - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

UEFA: Kara dla Legii za 'Europe wake up'

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Komisja Dyscyplinarnej UEFA nałożyła na Legię Warszawa karę 25 tys. euro za transparent, który zawisł w sektorze gości podczas wyjazdowego meczu z FC Midtjylland. Kibice Legii wywiesili w Herning płótno z hasłem "Europe wake up". Taką samą karę otrzymał Lech za transparent dotyczący imigrantów. Z kolei Polski Związek Piłki Nożnej otrzymał karę 40 tys. euro za wyjazdowy mecz Polski w Szkocji.

Podczas meczu kibice "Biało-Czerwonych" odpalili i rzucali pirotechniką, rzucali obiektami oraz atakowali stewardów.



REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (35)

+dodaj komentarz
L - 24.10.2015 / 22:30, *..dynamic.chello.pl

Jak będzie po angielsku...UEFA ch*j z wami łapówkarzami ?

odpowiedz
Adieu - 24.10.2015 / 18:03, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Zrzygałem się.FUCK UEFA!!!

odpowiedz
Arek - 24.10.2015 / 17:36, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

No, masz Ty rację. Tłumaczyć się nie będę. Wcisnęło mi się i tyle, a ja jak sprawdzam co jest napisane tak nie sprawdziłem i poszło. Trudno się mówi.

odpowiedz
Barttt - 24.10.2015 / 17:33, *..warszawa.vectranet.pl

To się już w głowie nie mieści, to jest śmieszne.

odpowiedz
do sputnik44 - 24.10.2015 / 17:15, *..dynamic.chello.pl

Jak interpretujesz ten transparent i dlaczego? Rozumiem racę, ordynarne udawanie małpy, rzucanie przedmiotów na boisko, transparent wyśmiewający UEFA - choć tutaj jakby dali nagrodę za fajną oprawę to by dopiero pokazali klasę. Ale transparent EUROPE WAKE UP...to chyba trzeba gdzieś zapisać jako kuriozum wszech czasów w piłce nożnej.

odpowiedz
Wadekkk - 24.10.2015 / 15:12, *..centertel.pl

Mało kto widział transparent wiec z odpowiedniej skali to nie jest duża cena za rozpropagowanie tej treści w większości mediów w Polsce. UEFA walcząc pomaga :)

odpowiedz
Do Arek - 24.10.2015 / 14:49, *..dynamic-ww-3.vectranet.pl

Podczas "chymnu"? Tu już lepiej nic nie pisz, chłopie...

odpowiedz
Arek - 24.10.2015 / 14:30, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Po nich wszystkiego można się spodziewać. Jak chcą karać za gwizdanie podczas chymnu lm to i za pobudkę też można, a co tam? jedziemy po całości.

odpowiedz
Bialy - 24.10.2015 / 13:05, *..dynamic.chello.pl

FUCK UEFA

odpowiedz
ochot - 24.10.2015 / 12:59, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

@sputnik: Chodzi o to, że transparentami "nie związanymi z meczem" są tylko te, które nie są po myśli UEFA.
Jakoś nie słyszałem, żeby UEFA karała kogoś za transy "Refugees welcome" czy "Against homophobie". A co mają wspólnego imigranci czy homosie z meczem? Nic.

odpowiedz
skreem - 24.10.2015 / 12:46, *..dynamic.chello.pl

Hahahaha, ciekawe jak to uzasadnili... Następnym razem kara za transparent z hasłem "Legia Mistrz"? :) :) :)

odpowiedz
D - 24.10.2015 / 11:49, *..free.aero2.net.pl

Woytek mógłbyś sobie darować wstawianie tweetów błazna Stanowskiego, który nie raz obrażał środowisko kibicowskie.

odpowiedz
salmuth - 24.10.2015 / 11:33, *..ppp.as43234.net

kpina. nie ma absolutnie paragrafu na ten transparent. ta kara jest pogwalceniem art 10 ECHR- Freedom of expression. Lesny chcesz to ci za darmo napisze odwolanie do Strasbourga. ale w koncu jestes prawnikiem wiec chyba masz pojecie. pozdro.

odpowiedz
Bibendum - 24.10.2015 / 11:24, *..dynamic.chello.pl

I ta skorumpowana organizacja uefa razem z fifa przeciw której toczą się procesy o przekręty na wielomilionowe łapówki nakłada na nas kary za to co myśli 95% ludzi w Europie.Szczyt bezczelności.

FUCK UEFA !!!

odpowiedz
Do do sputnik - 24.10.2015 / 11:23, *..167

I właśnie ktoś powinien komisję zapytać jak to sobie zinterpretowała i jej wlepić karę ;)

odpowiedz
sfsmaleo - 24.10.2015 / 11:10, *..dynamic.chello.pl

Ja się pytam za co ta kara? EUROPO OBUDŹ SIĘ - to nie chodziło o lepsze warunki życia i pracę za godziwe wynagrodzenie w Europie żeby nie trzeba było śmigać do USA albo Australii ? ;). Jakby zarząd miał jaja to by tej kary nie płacił. Poza tym wszyscy się jarają syryjczykami, a kebabów pełno w Polsce jest i nikt z tym nic nie robi bo dobry kebab śmiech.

odpowiedz
Kruszznka - 24.10.2015 / 11:08, *..dip0.t-ipconnect.de

A czym kogos obrazilismy!?!?!!!!! FUCK uefa!!!!!!!!!

odpowiedz
.... - 24.10.2015 / 11:04, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Ja kocham Legie
p......le Uefa
Ja kocham Legie
p......le Uefa
Platiniego też ;-)

odpowiedz
cinek - 24.10.2015 / 11:02, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Zróbmy prowokacje. Na następnym meczu wywieśmy transparenty "africa wake up" "black power" "stop chrystianizacji"

odpowiedz
osa(L) do sputnik 44 - 24.10.2015 / 10:54, *..net-serwis.pl

do sputnika 44:
..i widzisz? nie ma hejtu, tylko FAKTY. i do tego racjonalne.czytaj powyżej "do sputnik 44"

odpowiedz
Moko - 24.10.2015 / 10:50, *..dynamic.chello.pl

to sie w pale nie mieści...da się to zaskarżyć gdzieś?do tego trybunału sportowego?Bo to naprawde ewidentne przegięcie..

odpowiedz
(L)Łomża(L) - 24.10.2015 / 10:50, *..lomza.vectranet.pl

Propozycja transparentu na następny mecz:
UEFA, where freedom of speech? Stop censorship!
- lub coś w tym stylu.

odpowiedz
do Sputnik - 24.10.2015 / 10:46, *..internetdsl.tpnet.pl

Bez przesady, tam nie było żadnego obraźliwego hasła, po prostu Europo obudź się, które można swobodnie interpretować.

odpowiedz
do sputnik 44 - 24.10.2015 / 10:37, *..dynamic.gprs.plus.pl

Stadion to nie miejsce na takie przekazy? Od zawsze stadion jest miejscem wyrażania swoich emocji, w latach 80 nawet na meczu w Argentynie wisial transp solidarności.

odpowiedz
Dickson Chotowski - 24.10.2015 / 10:28, *..range109-145.btcentralplus.com

FUCK UEFA !! I fuck frajerom ktorzy milcza.

odpowiedz
zz - 24.10.2015 / 10:19, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Kolejny przykład na to, że wolność słowa jest w europie zakazana, a ludzie którzy chcą mieć własne zdanie są PRZEŚLADOWANI przez UEFA i UE. Gorzej niż w Rosji.

odpowiedz
AntyZygo - 24.10.2015 / 10:13, *..static.ip.netia.com.pl

To już przesada, Legia nie powinna płacić. Banda z uefa totalnie przegina, tylko kasa, kasa.

odpowiedz
1916 - 24.10.2015 / 09:48, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

tyle dobrze, że to nie zakazy do Brugii i Neapolu

odpowiedz
Sputnik 44 - 24.10.2015 / 09:46, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@asss: jakie jaja? Każdy kto choć odrobinę myśli wiedział, że tak to się skończy... Pytanie tylko po co?!
Ja też nie popieram islamskiej kolonizacji, ale stadion to nie miejsce na takie komunikaty, tym bardziej jeśli znamy nastawienie uEFA...
A teraz pewnie zacznie się hate w moim kierunku...

odpowiedz
MA(L)Y - 24.10.2015 / 09:45, *..dynamic.chello.pl

fuuuck jułrfa

odpowiedz
kojot44 - 24.10.2015 / 09:40, *..55-82-r.retail.telecomitalia.it

Wolnosc slowa gdzie to k... jest!

odpowiedz
ostet - 24.10.2015 / 09:38, *..centertel.pl

Ta mafijna organizacja UEFA powinna być zlikwidowana, kluby powinny sie zjednoczyć i przeciwstawić temu co wyprawiają te obszczymuki . FUCK UEFA

odpowiedz
kamil - 24.10.2015 / 09:16, *..static.ip.netia.com.pl

To już jest śmieszne

odpowiedz
do asss - 24.10.2015 / 09:15, *..bb.sky.com

Komuchy z UEFA/FARE.

odpowiedz
asss - 24.10.2015 / 09:06, *..dynamic.chello.pl

ale jaja... faszysci z UEFA!!!!

odpowiedz