Aleksandra Mierzejewska - fot. Legia Sztanga

Podnoszenie ciężarów: Legionistka mistrzynią Polski!

Woytek, źródło: pzpc.pl - Wiadomość archiwalna

W mistrzostwach Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów rozegranych w Makowie Mazowieckim legionistka Aleksandra Mierzejewska zdobyła złoty medal w kategorii +75 kg. Jest to pierwszy w historii klubu tytuł mistrzyni Polski seniorek! Mierzejewska walczyła o miano najlepszej z pięcioma rywalkami.

Legionistka rywalizowała m.in. z Sabiną Bagińską ze Śląska Wrocław (obrończyni tytułu), Ewą Mizdal-Usowską z Unii Hrubieszów (wielokrotna mistrzyni kraju) oraz z Małgorzatą Wiejak z CWZS Zawisza Bydgoszcz).

Po rwaniu Mierzejewska zajmowała drugie miejsce z wynikiem 102 kg, a prowadziła Wiejak - 104 kg, a trzecia była Mizdal-Usowska z wynikiem 98 kg. W podrzucie najwięcej zaliczyła Bagińska - 129 kg, a legionistka podrzuciła 2 kg mniej, ale to wystarczyło do zdobycia tytułu. Łącznie w dwuboju zawodniczka Legii uzyskała 229 kg, drugie miejsce zajęła Małgorzata Wiejak – 228 kg, brąz – Sabina Bagińska – 226 kg.