Guilherme w akcji - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Statystyki meczu z SSC Napoli

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legioniści zapewniali, że do Włoch jadą po wygraną i zachowanie szans na awans. Napoli pokazało jednak, że nawet nie wystawiając pierwszego składu, jest dla Legii za mocnym rywalem. Potwierdzają to meczowe statystyki, które szczególnie w pierwszej połowie meczu są obrazem dominacji Włochów.
Zapraszamy do wystawiania ocen piłkarzom Legii.

meczowe statystykiSSC NapoliLegia Warszawa
gole5 (2+3)2 (0+2)
posiadanie piłki62%38%
strzały23 (12+11)11 (1+10)
strzały celne14 (6+8)6 (1+5)
rzuty wolne3 (2+1)1 (0+1)
rzuty rożne9 (5+4)4 (0+4)
faule16 (8+8)12 (5+7)
interwencje bramkarzy5 (2+3)9 (5+4)
spalone09 (4+5)
słupki2 (0+2)0
poprzeczki2 (2+0)0
żółte kartki2 (0+2)0
czerwone kartki00


suma (1. połowa + 2. połowa)

W pierwszych trzech kwadransach "wojskowi" bardziej niż piłkarzami byli obserwatorami zmagań na boisku. Dopiero w ostatnich minutach pierwszej odsłony Nemajna Nikolić oddał pierwszy strzał na bramkę rywali. Wcześniej gospodarze aż 12 razy niepokoili Dusana Kuciaka.

Na szczęście po przerwie legioniści przypomnieli sobie, że są piłkarzami i zamiast obserwować, zaczęli grać. Co prawda znów więcej strzałów oddali Włosi, ale tym razem gracze Legii nie pozostali im dłużni i sami strzelali 10 razy.


Dobrą zmianę w Neapolu dał Aleksandar Prijović, który zaliczył asystę i gola. Prijović razem z Guilherme najczęściej zagrażał bramce rywali. Obydwaj zawodnicy oddali po 3 strzały.


Macedoński arbiter 28 razy przerywał w czwartkowy wieczór grę po faulach zawodników obu zespołów. Częściej przepisy przekraczali gospodarze, którzy mecz zakończyli z 16 faulami.


Wśród legionistów przepisy najczęściej przekraczał Guilherme. Brazylijczyk zakończył mecz z 4 faulami na koncie. Inne statystyki wskazują, że "Gui" był aktywny nie tylko w kategorii fauli.


Guilherme był także najczęściej faulowanym graczem Legii. Rywale w nieprzepisowy sposób powstrzymywali go 5 razy. Łącznie faulowanych było 9 piłkarzy "wojskowych".


62 odbiory i 56 strat zanotowali w Neapolu gracze Legii. Najczęściej akcje rywali przerywali Michał Pazdan - 13 odbiorów - i Bartosz Bereszyński - 12 odbiorów.


Klasyfikacji strat przewodzi duet w składzie Ondrej Duda i Łukasz Broź. Obydwaj piłkarze piłkę gubili po 8 razy.


fot. Tomek Janus / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.