Sparing: Wisła Puławy 2-4 Legia II

Raffi, źródło: Legionisci.com / 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

W drugim sparingu zimowym w bieżącym roku druga drużyna Legii zaprezentowała się znacznie lepiej niż w sobotę, wygrywając na wyjeździe 4-2 z wiceliderem II ligi Wisłą Puławy. Również tym razem mecz rozegrały dwie niemal różne jedenastki, choć tym razem juniorów wspomogli trzej starsi gracze - Mateusz Zawal oraz testowani skrzydłowi z rocznika 1995 - Dominik Böttcher oraz Konrad Romachów (występujący już w przeszłości w Legii '95). Gole dla Legii zdobyli: Michalak, Zawal, Więdłocha oraz Nawotka.

Tym razem dobrą (i lepszą niż w weekend) jakość gry, i to ze znacznie lepszym rywalem, udało się utrzymać przez obie połowy. Legioniści zagrali bardzo zadowalająco jeżeli chodzi o utrzymanie przy piłce i płynność akcji, niemal wszyscy gracze pokazali się z dobrej strony.
Wynik otworzył strzałem w krótki róg Konrad Michalak, a na 0-2 podwyższył po przechwycie w pobliżu pola karnego przeciwnika Eryk Więdłocha, który odebrał piłkę stoperowi Wisły w polu karnym puławian. Wprawdzie gospodarze zdobyli gola kontaktowego po strzale testowanego niegdyś w Legii Konrada Szczotki, ale tuż przed przerwą przewagę Legii zwiększył ponownie do 2 goli Mateusz Zawal, po stałym fragmencie gry egzekwowanym przez Bartłomieja Urbańskiego.

Także po przerwie obie strony stworzyły sobie po kilka dogodnych okazji, a gola na 2-3 zdobył w 62. minucie Adrian Popiołek. Około 10 minut później, po akcji zainicjowanej na lewym skrzydle przez Eryka Rakowskiego i dograniu Konrada Romachowa Tomasz Nawotka, mocnym mierzonym strzałem w długi róg z lewej strony ustalił wynik spotkania. Rozmiary zwycięstwa mogły być jeszcze wyższe - w 88. minucie znajdujący się w czystej pozycji strzeleckiej 5 metrów od bramki Eryk Więdłocha został sfaulowany, a sędzia podyktował rzut karny. Dominik Böttcher przestrzelił jedenastkę, a w ostatniej akcji meczu ten sam zawodnik z ostrego kąta trafił w boczną siatkę, choć przed pustą bramką stał jeszcze Więdłocha i chyba podanie do niego byłoby znacznie lepszym rozwiązaniem.

W sobotę 30.01 o 9:00 pod balonem przy Łazienkowskiej legioniści rozegrają sparing z kolejnym II-ligowcem, Legionovią. Na obozie w Grodzisku Wielkopolskim rezerwy zagrają z kolei z Wartą Poznań oraz Lechem II Poznań.

Sparing: Wisła Puławy 2-4 (1-3) Legia II Warszawa
0-1 34 min. Konrad Michalak (as. Branimir Galić)
0-2 38 min. Eryk Więdłocha b.a.
1-2 40 min. Konrad Szczotka
1-3 42 min. Mateusz Zawal (po rzucie rożnym)
2-3 62 min. Adrian Popiołek
2-4 74 min. Tomasz Nawotka (as. Konrad Romachów)

W 86. minucie Dominik Böttcher nie wykorzystał rzutu karnego (strzał niecelny)

Wisła Puławy:
(I połowa) Patryk Sobczak - Przemysław Kanarek, Mateusz Pielach, Sebastian Duda - Tomasz Sedlewski, Patryk Słotwiński, Sebastian Głaz, Szymon Wiejak, Sebastian Wrzesiński - Konrad Szczotka, Mateusz Olszak.
(II połowa) zawodnik testowany - Łukasz Turzyniecki, Klimas Gusočenko, Michał Budzyński - Dawid Pożak, Rafał Lisiecki, Arkadiusz Maksymiuk, Adrian Popiołek, Bartosz Tetych - Arkadiusz Drapsa (68 Mateusz Olszak), Szymon Wiejak (55 Konrad Szczotka).

Legia II:
(I połowa) Dominik Kąkolewski [96] - Jakub Szrek [97], Mateusz Żyro [98], Mateusz Zawal [95], Mateusz Hołownia [98] - Bartłomiej Urbański [98], Adrian Małachowski [98] - Konrad Michalak [98], Michał Trąbka [97], Branimir Galić [95] - Eryk Więdłocha [97]
(II połowa) Tomasz Wróblewski [99] - Bartosz Skowron [97], Mateusz Żyro [98], Maciej Ostrowski [98], Eryk Rakowski [96] - Dominik Böttcher* [95], Sebastian Szymański [99], Aleksander Waniek [98], Michał Trąbka [97] (68' Eryk Więdłocha [97]) Konrad Romachów* [95] - Tomasz Nawotka [97].
Trener: Krzysztof Dębek