Dusan Kuciak żegna się z Legią - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Tak grał Kuciak w Legii (VIDEO)

Wiśnia, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

Ponad cztery i pół roku trwała przygoda Dusana Kuciaka z Legią Warszawa. Słowak treningi z "Wojskowymi" rozpoczął w lipcu 2011 roku, a pod koniec sierpnia zadebiutował w meczu ze Spartakiem Moskwa. Od tamtej pory był pewnym punktem wyjściowej jedenastki drużyny, dla której łącznie zagrał w 193 meczach.

Wspólnie z Legią Kuciak świętował kilka sukcesów - dwukrotnie zdobył mistrzostwo kraju oraz dwa razy sięgnął po Puchar Polski. Dobrze prezentował się również na arenie międzynarodowej podczas meczów w Lidze Europy. Niestety, 30-latkowi nie udało się spełnić marzenia, jakim był występ z Legią w Lidze Mistrzów.

Dusan Kuciak w Legii Warszawa


Słowaka zapamiętamy jako postać wyjątkowo żywiołowo reagującą na boiskowe wydarzenia, ale spokojną i stonowaną poza nim. Kibice Legii wciąż mają pewnie w pamięci wydarzenia podczas meczu na Łazienkowskiej, kiedy przebiegł niemal całe boisko po to, aby udzielić reprymendy Henrikowi Ojamie. Bramkarz spięcie miał również z Tomaszem Brzyskim, lecz pokazuje to, jak bardzo zależało mu na osiąganych wynikach. Dusan dwukrotnie był gościem na spotkaniach z kibicami w Instytucie Słowackim, które organizowała nasza redakcja. Dał się tam poznać z nieco innej strony niż mamy okazję oglądać go w czasie sportowych zmagań.


Dusan Kuciak podczas spotkania z kibicami w Instytucie Słowackim - fot. Wiśnia / Legionisci.com



Jeden z pierwszych (2011) i ostatnich (2016) treningów Kuciaka w Legii - fot. Woytek / Legionisci.com

Największa wpadka Kuciaka:



Częściej jednak oglądaliśmy takie interwencje:



REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

henio - 31.01.2016 08:51:41, *.chojnet.pl

szkoda go był dobry..

John - 31.01.2016 08:52:06, *.dynamic.chello.pl

Aż sie łezka w oku kręci.... Dzięki Dusan!

Wojtek86 - 31.01.2016 08:57:31, *.dynamic.chello.pl

Pamietam jak wskoczyl do bramki w meczu ze Spartakiem I just praktycznie bronil caly czas. Szkoda ze odchodzi. Wedlug mnie bronil solidnie I bedzie to oslabienie niestety.

Ja - 31.01.2016 09:31:07, *.dynamic.gprs.plus.pl

Dzięki Dusan za wszystko. Powodzenia w nowym klubie.

Cipek - 31.01.2016 09:42:28, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

A ile strzelił goli bo brakuje info?

gizmo - 31.01.2016 10:20:12, *.static.ip.netia.com.pl

Dobry bramkarz ale ciezki charakter niestety Wprowadzal nerwowosc w druzynie oraz konflikty I to chyba zadecydowalo

powiślak - 31.01.2016 12:16:25, *.centertel.pl

Tak jak Nikolic urodzil sie z talentem strzeleckim tak Kuciak urodzil sie z talentem do bronienia sam na sam.oby ten kto teraz bedzie bronil tez taki posiadał.kosztem nawet wykopywania w aut

Legiais1 - 31.01.2016 12:20:11, *.adsl.inetia.pl

DZIĘKUJEMY DUSAN!!! Powodzenia w nowym klubie ;)

ooon - 31.01.2016 12:33:51, *.66

Wygrałeś nam niejeden mecz, powodzenia w nowym klubie!

Gimbi - 31.01.2016 13:41:59, *.dynamic.chello.pl

Dziękuję + powodzenia Dusan :-) Fucktycznie wielka szkoda, że odszedłeś :-/

ja - 31.01.2016 14:04:07, *.dynamic.chello.pl

Dzięki Dusan za wszystko!

Mr-Z - 31.01.2016 14:50:43, *.254

Dzięki za wszystkie mecze w Legii,powodzenia w Hull!!!

115 - 31.01.2016 15:46:35, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

To duże osłabienie dla drużyny bo po ruchach transferowych można się domyślić, że bramkarzem nr 1 zostanie Malarz, który idealnie pełnił rolę "dwójki", ale do Kuciaka mu daleko. Nie rozumiem tego, wzmacniamy jedne pozycje a osłabiamy inne, czy to ma sens? Kontrakt z Cierzniakiem od lipca to bardzo dziwny ruch, nie dość, że gość poziomem nie odbiega od Malarza to na dodatek pewnie odsuną go na te pół roku od drużyny i chłopak się zastoi. Poza tym spójrzmy na wiek, ile on jeszcze pogra, rok, dwa? A w tym wieku w piłce nożnej kontuzja to jak loteria, dwóch bramkarzy-emerytów nie wróży niczego dobrego.

Suchy - 31.01.2016 16:22:21, *.dynamic.gprs.plus.pl

Dzięki i powodzenia Duśan !! Moim zdaniem opier od bramkarza, który jest lepiej ustawiony, to pozytywna sprawa i nie wprowadza nerwowości w zespole, a przydaje się. Inną sprawą jest wymachiwanie nerwowo łapami, skakanie, jak np Rzeźnik, pamiętam jak raz padł, to podszedł Duśan do niego i pewnie pyta czy wszystko wporzo, a ten jak zwykle, nerwowo łapami macha i na spruciu. Że wolał z dzieckiem i żoną spędzić czas? Jego sprawa, a taki Kubuś powinien to uszanować, bo rodzina rzecz święta.

Ageon - 31.01.2016 17:58:43, *.static.ip.netia.com.pl

Dzięki DUSAN!

Rob - 31.01.2016 21:09:32, *.138.ntlworld.ie

Powodzenia Dusan! Dzieki za wszystko!

kleo - 31.01.2016 21:52:42, *.dynamic.chello.pl

dzięki Dusan POWODZENIA W Hull

F. - 31.01.2016 23:19:44, *.dynamic.chello.pl

Jeden z najlepszych bramkarzy w Legii w ostatnim dziesięcioleciu. Dzięki Dušan!

malolat - 01.02.2016 19:26:23, *.45.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

DZIEKI kolego :) szacun za serducho, powodzenia

Matt - 01.02.2016 23:42:04, *.104

Dla mnie był lepszy zarówno od Fabiańskiego jak i od Muchy. Taki los bramkarzy w Legii. Kilka sezonów i Anglia.

powodzenia

P.S.
Pamięta ktoś co oznacza ta liczba: 759?
Warto ją przypomnieć.

wachteLLL - 02.02.2016 10:31:17, *.centertel.pl

Dziekujemy Dusan, powodzenia na Wyspach :)