Pierwsza bramkowa szansa Nemanji Nikolicia - fot. Mishka / Legionisci.com

Sparing: Legia Warszawa 2-0 Stabaek IF

Legia Warszawa wygrała ostatni sparing na zgrupowaniu na Malcie. Podopieczni Stanisława Czerczesowa ograli 2-0 Stabaek IF. Pierwszą bramkę Norwegom strzelił Nemanja Nikolić, a drugą dołożył Kasper Hamalainen, który wykończył ładną drużynową akcję. "Wojskowi" zaprezentowali się z dobrej strony i nie mieli kłoptoów ze zdominowaniem swojego przeciwnika. Fotoreportaż z meczu - zdjęcia Mishki

Mecz dobrze rozpoczęli legioniści, którzy bramkarza rywali do interwencji zmusili już kilka minut po pierwszy gwizdku arbitra. Mande Sayouba pewnie wyłapał wtedy dośrodkowanie z lewego skrzydła. W 5. minucie gry na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Michał Kucharczyk, jednak jego próba była nieco niedokładna. Później walka pomiędzy drużynami trwała głównie w środkowej strefie boiska. Dopiero w 17. minucie znakomitej okazji nie wykorzystał Nemanja Nikolić, który będąc nieatakowanym niecelnie główkował z kilku metrów. Legioniści nie mieli kłopotów ze zdominowaniem swoich rywali, lecz nie potrafili stworzyć sobie zbyt wielu szans do wyjścia na prowadzenie. W 25. minucie po wrzutce z prawej strony bramkę powinien strzelić Guilherme, lecz w dobrej pozycji nieczysto trafił w futbolówkę. Dwa kwadranse po rozpoczęciu gry po raz pierwszy groźnie było w szesnastce Legii. Piłkarze Stabaek wyszli z szybką kontrą, którą w fatalnym stylu wykończył Luca Kassii. Za chwilę odpowiedzieli gracze Stanisława Czerczesowa, kiedy mocną próbę Tomasza Jodłowca na rzut rożny wybił bramkarz przeciwników. Dopiero w 41. minucie Legia wyszła na prowadzenie. Bramkę dla stołecznego klubu zdobył Nemanja Nikolić. Reprezentant Węgier wykorzystał błąd obrony i w sytuacji sam na sam nie dał szans Mande Sayoubie.

Kwadrans po zmianie stron swojego drugiego gola powinien zdobyć Nemanja Nikolić. Najlepszy strzelec Legii zamknął podanie z lewej strony mocnym strzałem z półwoleja, który w instynktowny sposób odbił golkiper Stabaek. W 66. minucie prowadzenie mógł podwyższyć Michał Kucharczyk, który omal nie wykorzystał minięcia się z piłką bramkarza Stabaek. Pomocnik nie zdołał jednak skierować futbolówki do pustej bramki. W 72. minucie drugie trafienie dla legionistów zanotował Kasper Hamalainen. Reprezentant Finlandii znakomicie wyszedł do podania od Tomasza Jodłowca i pewnym strzałem nie dał szans Mande Sayoubie. Druga połowa upływała pod znakiem przewagi graczy Stanisława Czerczesowa, którzy grali bardziej ofensywnie i nie pozwalali rywalom na zbyt wiele. W 76. minucie wprowadzony chwilę wcześniej Michał Masłowski wygrał pojedynek główkowy, ale jego próbę pewnie wyłapał bramkarz.

Legia Warszawa 2-0 (1-0) Stabaek IF
1-0 Nikolić 41
2-0 Hamalainen 72

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 5. Artur Jędrzejczyk, 4. Igor Lewczuk, 25. Jakub Rzeźniczak, 43. Adam Hlousek - 6. Guilherme (72, 16. Michał Masłowski), 23. Stojan Vranjes (72, 2. Michał Pazdan), 3. Tomasz Jodłowiec (87, 40. Ariel Borysiuk), 18. Michał Kucharczyk (79, 41. Jarosław Niezgoda) - 99. Aleksandar Prijović (64, 44. Kasper Hamalainen), 11. Nemanja Nikolić (64, 8. Ondrej Duda).

Stabaek: 1. Mande Sayouba - 21. Daniel Granli (70, 13. Eirik Havgstad), 3. Morten Skjonsberg (64, 60. Edvard Race), 4. Nicolai Naess, 2. Jeppe Arctander Moe - 28. Luc Kassi, 20. Kamal Issah, 10. Ohi Omoijuanfo, 7. Ernest Asante, 99. Cedric (74, 50. Marcus Mehnert) - 11. Moussa Njie (86, 40. Marius Ostvold).