Stadion w Gdańsku - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Lechia i Ruch ukarane ujemnymi punktami

Redakcja, źródło: PZPN - Wiadomość archiwalna

Podczas piątkowego posiedzenia Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła odwołania Ruchu Chorzów oraz Lechii Gdańsk od decyzji z dnia 25 stycznia 2016 roku. Komisja postanowiła utrzymać w mocy decyzję nakładającą na Ruch Chorzów oraz Lechia Gdańsk sankcję regulaminową w postaci kary odjęcia jednego punktu w bieżącym sezonie rozgrywkowym 2015/2016 w związku z naruszeniem kryterium F.09 Podręcznika Licencyjnego.
Powyższe decyzje są ostateczne.

Kryterium F.09 jest punktem, zgodnie z którym kluby ekstraklasy muszą udokumentować, że na dzień 30 listopada 2015 roku nie posiadały przeterminowanych zobowiązań wobec innych klubów piłkarskich, pracowników, zawodników i z tytułu prawomocnych wyroków Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN, które powstały do dnia 30 czerwca 2015.
Za niepłacenie w ustalonym terminie zobowiązań finansowych Komisja Ligi ds. Licencji PZPN może nałożyć na klub kary: odjęcie od 1 do 10 punktów w trwającym sezonie 2015/16.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.