Oprawa Illegal ultras - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legijne retrospekcje: ostatnie mecze z Jagiellonią

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Przez długi czas mecze Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok nie wzbudzały szczególnego zainteresowania kibiców. Wszystko zmieniło się w marcu 2014 r. Podczas rozgrywanego przy Łazienkowskiej spotkania legioniści wywiesili do góry kołami kilka ze zdobytych flag "Jagi". Pod koniec pierwszej połowy doszło do starcia kibiców obu drużyn w sektorze gości.
Całość zakończyła się przerwaniem meczu przez władze miasta i walkowerem na korzyść przyjezdnych.

fot. Mishka / Legionisci.com

Tego dnia Żyleta była zamknięta, a młyn znajdował się na trybunie im. Deyny. Legioniści zaprezentowali choreografię związaną z Dniem Żołnierzy Wyklętych. Pomiędzy kondygnacjami trybuny "Deyny" rozwieszony został transparent z hasłem "Wieczna chwała zmarłym, hańba Ich mordercom", a całość dopełniły białe flagi na kijach (góra) i czerwone folie aluminiowe (dół).

Fotoreportaż z meczu - 41 zdjęć Mishki
Fotoreportaż z meczu - 34 zdjęcia Hagiego
Fotoreportaż z meczu - 22 zdjęcia Kamila MarciniakaOd tamtej pory Ekstraklasa dba, by fani Legii nie mogli pojechać do Białegostoku. W 2015 r. oba zespoły spotkały się natomiast przy Łazienkowskiej. Można powiedzieć jedno - tego dnia nie dało się nudzić. Kibice Legii zaprezentowali dwie efektowne oprawy - sektorówkę Legia albo śmierć w asyście rac, a następnie transparent Legia ultras z Wielką Flagą, który został zamieniony w Illegal ultras z... odwróconą sektorówką Jagiellonii. Całość dopełniła pirotechnika. Goście stawili się w tylko 400 osób.

Fotoreportaż z meczu - 98 zdjęć Mishki
Fotoreportaż z meczu - 52 zdjęcia Kamila MarciniakaTakże to spotkanie zakończyło się skandalem. Legia wygrała 1-0 po rzucie karnym podyktowanym w doliczonym czasie gry za zagranie ręką w polu karnym. Trener i piłkarze Jagiellonii nie mogli pogodzić się z porażką, głośno i długo protestując. Bramkarz zespołu gości Bartłomiej Drągowski posunął się jeszcze dalej - pokazywał obraźliwe gesty w kierunku kibiców Legii.

Bartłomiej Drągowski - fot. Legia.com

Z całą pewnością gorąca atmosfera będzie również podczas dzisiejszego meczu. Stadion wypełnił się niemal w całości. Spodziewana jest ponad 800-osobowa grupa kibiców gości. Z kolei Drągowski zapowiada, że ładnie przywita fanów gospodarzy.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.