Nemanja Nikolić pewnie zmierza po koronę króla strzelców - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Nikolić pobił rekord Svitlicy

Wiśnia, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

Po dwóch golach zdobytych w sobotnim meczu z Lechem Poznań, Nemanja Nikolić pobił rekord najlepszego dotychczas strzelca Legii w lidze, Stanko Svitlicy. Ma on obecnie na koncie 25 strzelonych bramek, czyli o jedną więcej niż 13 lat temu Svitlica, a przed nami w tym sezonie jeszcze 9 kolejek. Gdyby został królem strzelców, "Niko" awansowałby co najmniej na siódmą lokatę tej klasyfikacji w historii polskiej najwyższej klasy rozgrywkowej.

Królowie strzelców w barwach Legii:
2008/09 Takesure Chinyama 19
2002/03 Stanko Svitlica 24
1997/98 Sylwester Czereszewski 14
1987/88 Dariusz Dziekanowski 20
1980/81 Krzysztof Adamczyk 18
1964/65 Lucjan Brychczy 20
1963/64 Lucjan Brychczy 18
1957 Lucjan Brychczy 19
1956 Henryk Kempny 21
1954 Ernest Pol 13

Najskuteczniejsi królowie strzelców w historii:
1927 Henryk Reyman (Wisła) 37
1934 Ernest Wilimowski (Ruch Chorzów) 33
1948 Józef Kohut (Wisła) 31
1995/96 Marek Koniarek (Widzew) 29
1928 Ludwik Gintel (Cracovia) 28
1939 Ernest Wilimowski (Ruch Chorzów) 26*
2015/16 Nemanja Nikolić (Legia) 25**
1929 Rochus Nastula (Czarni Lwów) 25
1992/93 Jerzy Podbrożny (Lech) 25
2004/05 Tomasz Frankowski (Wisła) 25

* - sezon przerwany z powodu wybuchu II wojny światowej
** - sezon trwa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (27)

Aolo - 21.03.2016 17:46:34, *.play-internet.pl

zawsze myślałem , że Nikolić to Węgier....

Tomek Mokotów - 21.03.2016 18:07:28, *.warszawa.mm.pl

Takie statystyki są ciekawe ale z powodu różnej ilości rozegranych spotkań niewiele wnoszą. Pomijając fakt oczywisty o innej piłce nożnej te prawie 100 lat temu ;)

Tak na marginesie, ciekawsze jest to: Nikolic i jego "rodak" Svitlica, jak napisaliście...

Hm, generalnie tak ale są smaczki :) Svitlica urodził się w Bośni i Hercegowinie choć deklarował, że jest Serbem a Nikolic urodził się w Serbii choć deklaruje, że jest Węgrem :)

Ageon - 21.03.2016 18:08:27, *.static.ip.netia.com.pl

A gdzie uwielbiany Deyna?, ta Nicolić to rzeczywiscie rodak Svitlicy....

seba - 21.03.2016 18:16:07, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Nie rusz Kazika !!!

jnq - 21.03.2016 18:25:08, *.centertel.pl

Ageon, 21.03.2016 18:08 - *.static.ip.netia.com.pl

moze dlatego bo Kazik nie byl napastnikiem?

Rahim - 21.03.2016 18:32:00, *.38.threembb.co.uk

Ciekawostka odnośnie Chinyamy: właśnie wrócił do Polski i gra w LZS-ie Piotrówka (w weekend strzelił nawet bramkę w debiucie).

Tomek Mokotów - 21.03.2016 18:32:29, *.warszawa.mm.pl

do Ageon i inq... Panowie, żenada... Czytanie ze zrozumieniem się kłania ale to szczegół w porównaniu z waszą nieznajomością historii Legii...

Deyna nigdy nie był królem strzelców a maksymalna ilość strzelonych przez niego bramek w jednym sezonie to 12... To drugie już za Wiki ale pierwsza info powinna być wam znana.

ajthr - 21.03.2016 18:51:13, *.dynamic.chello.pl

Szkoda że po sezonie pewnie odejdzie... A mógłby pomóc w awansie do LM.

sok - 21.03.2016 18:58:30, *.238.coditel.net

Niko urodził się w Sencie na terenie byłej Jugosławii (dzisiejsza Serbia). Do 19 roku życia grał w swoim rodzinnym mieście, od 2006 roku grał na Węgrzech.

Ageon - 21.03.2016 19:01:44, *.static.ip.netia.com.pl

Boshe, może rzeczywiście moje pytane mogło być zrozumiane jako trollowanie, ale po prostu myślę, że Pan Lucjan Brychczy to numer jeden jeśli chodzi o legendy klubu. Oczywiści też jest doceniany, ale powinien być o wiele wiele bardziej, tym bradziej, że jeszcze jest z nami. Koniec.

kryniek76 - 21.03.2016 19:08:47, *.jmdi.pl

PLAGIAT !!!

77/82 - 21.03.2016 19:18:26, *.dynamic.chello.pl

Wystarczy, jeśli wyprzedzi Koniarka. Do reszty nie ma co porównywać bo to zupełnie inne czasy, inna piłka. Wynik Reymana kosmiczny, ale zupełnie nie do odniesienia do obecnych realiów.

Dickson Chotowski - 21.03.2016 19:22:33, *.range86-153.btcentralplus.com

Stanko Svitlica, kocha cie cala Stolica.

do 77/82 - 21.03.2016 20:08:54, *.warszawa.mm.pl

kiedy Reyman był królem strzelców to wynik 6:3 był normą... Poza tym 7:1, 5:4, 15:0...

Niemozliwe do porównywania, masz rację.

Jan - 21.03.2016 21:08:07, *.play-internet.pl

jeśliby odszedł za minimum 10 mln euro, to wielki sukces będzie przynajmniej finansowy. choć może uda się zatrzymać niko do końca rundy zimowej 2016/2017, oby:))

tutti frutti - 21.03.2016 21:08:39, *.103.tvksmp.pl

3 miejsce jest w zasięgu Niko. Tylko niech nie daje wykonywać karnych Dudzie.

janusz - 21.03.2016 22:57:44, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

30 pewnie strzeli na luzie

KoraL - 22.03.2016 03:26:25, *.109

Niko etnicznie jest Serbem ale ma też obywatelstwo Węgier. Legia ma szczęscie do bałkańskich zaciągów!

GP - 22.03.2016 07:24:56, *.143

O wiele lepszy do porównania byłby wskaźnik średniej ilości bramek na mecz. O wiele łatwiej jest zdobyć 30 goli w sezonie gdy meczy jest 37, niż gdy jest ich 30. A ostatnie wydłużenie sezonu nie jest przecież jedyną kombinacją odnośnie wielkości ligi/ilości meczy w sezonie - np. sezon Svitlicy też był nietypowy, grało się wtedy w grupie mistrzowskiej i spadkowej, co z kolei utrudniało zdobycie rekordowej ilości bramek - nie było rewanży z najsłabszymi drużynami, gdzie napastnicy często zdobywają 2-3 bramki.

Skoku - 22.03.2016 07:38:34, *.dynamic.chello.pl

Dokladnie raz że nie bylo spalonyc, dwa bramkarze grali trochę inaczej niz teraz. Nie byli tak wygimnastykowani itp. Trzy to że on grał wtedy w Wiśle z bratem i te bramki ponoć różnie były zapisywanie. Jak kolega wyżej napisał niech pobije koniarka to będzie wielki szacun.

kryniek76 - 22.03.2016 07:56:12, *.jmdi.pl

G P
każde porównanie jest z dupy przykłady
2012/13 Demjan z walczącego o utrzymanie Podbeskidzia - 12 goli
2010-11 Frankowski w Jadze zaledwie (jak na Frankowskiego) 14 goli
97/98 hit hitów 3 x po 14 Czereszewski, Śrutwa i Bąk
94/95 Cygan Stal Mielec ani kadrowicz ani zawodnik do lepszego klubu
90/91 Dziubiński Wisła Kraków 11 i chyba z 7 z rz karnych

szemrany - 22.03.2016 08:44:53, *.dynamic.chello.pl

Tego śmiesznego Koniarka to Niko jeszcze w zasadniczej dogoni i uważam że spokojnie stać go na pudło.Czuwaj!

1313 - 22.03.2016 10:39:38, *.dynamic.chello.pl

Moim zdaniem rekordy z top3 nie powinny być brane pod uwagę bo to były prehistoryczne czasy jak na piłkę nożną. Można powiedzieć,że tamte czasy a to co jest teraz to 2 inne dyscypliny.

Matt - 22.03.2016 12:37:03, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wiem, że to praktycznie niemożliwe, ale byłby jaja, gdyby ktoś go jeszcze wyprzedził hehe Oby nie! :)

Niko zepnij się i wyrównaj Koniarka w rundzie zasadniczej! :)

Adi_Barcelona - 22.03.2016 13:47:02, *.red-80-35-188.staticip.rima-tde.net

W sezonie 1995/1996 grało się 34 spotkania, więc rekord Koniarka - 29 bramek może robić wrażenie, ale wierzę, że jest do pobicia. Szczególnie, że w tym sezonie jest do zagrania 37 spotkań. Co prawda w ostatnich 7 kolejkach Legia będzie się mierzyła z mocniejszymi zespołami, ale mam nadzieję, że 5 bramek w 9 meczach Nico wsadzi. 1995/1996 to też był ciekawy sezon, Legia z bilansem +73 (95 bramek w 30 meczach!) zdobyła tylko wicemistrza, a wygrał Widzew, który nie odniósł ani jednej porażki w całym sezonie!

123 - 23.03.2016 01:57:59, *.dynamic.chello.pl

Niech

123 - 23.03.2016 01:59:40, *.dynamic.chello.pl

Niech strzeli ze 40 , należy mu się.