Młodzież: mecze środowe i czwartkowe

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Zespół juniorów młodszych w meczu ligi makroregionalnej uległ SMS-owi Łódź, przegrywając 0-2 po golach Ruchały i Kowalskiego. Trampkarze z rocznika 2002 zremisowali 1-1 w Pruszkowie z jednym z głównych rywali ligowych Zniczem. Gola dla Legii zdobył Kamil Szabłowski. Legia 2000 pokonała 5-0 rówieśników z Agrykoli. CWKS Legia '02 uległa 1-2 Mazurowi Karczew '02

MLJM: Legia 99 0-2 (0-0) SMS Łódź 99
0-1 42 min. Artur Ruchała (po rzucie rożnym)
0-2 64 min. Adrian Kowalski b.a. (z dystansu)
Od 57. minuty goście grali w 10, po czerwonej kartce

Legia: Wróblewski - Wojtysiak, Walukiewicz [00], Pietrzyk, Olszewski - Orlik (78' Kukułowicz [00]), Kamiński (78' Potrzebowski), Zychowicz z (52' Sinior [00]), Rymek (52' Mydlarz [00]), Olejarka (66' Szałas) - Góral (46' Hasior) oraz (ng) Białoruski [00]
Trener: Daniel Myśliwiec, II trener: Tomasz Sokołowski II

Można było się spodziewać, że mecz dwóch niepokonanych drużyn MLJM (gr. A) będzie jednym z najbardziej istotnych dla układu tabeli (przypomnijmy, do półfinału MP U-17 awansują tylko zwycięzcy każdej z 4 grup makroregionalnych). W lutym oba zespoły rozegrały sparing pod balonem przy Łazienkowskiej i zwycięzcą (2-1) był SMS. Pierwsza odsłona zdradzała, że obie drużyny są świadome stawki, ale też nie przyniosła wielkich emocji. Kilka strzałów z dystansu z obu stron nie mogło raczej przynieść powodzenia. Inna sprawa, że poczynania warszawskiej drużyny były zbyt przewidywalne dla przeciwników, i to nie zmieniło się po przerwie. Co gorsza, już pierwsza akcja ofensywna SMS po zmianie stron dała łodzianom gole. Groźnym strzałem odpowiedział wprawdzie Mateusz Olejarka, ale bramkarz SMS podbił zmierzającą pod poprzeczkę piłkę na róg. Legioniści utrzymywali się długo przy piłce, ale zbyt kurczowo trzymali się swoich pozycji i łodzianie byli przygotowani na ich działania ofensywne. Od 57. minuty goście grali w 10 po drugiej żółtej kartce dla ich pomocnika. Choć z początku wydawało się, że może to zmienić obraz gry (doskonała okazja wprowadzonego chwilę wcześniej Konrada Hasiora), to jednak potem dał o sobie znać wyróżniający się w tym meczu napastnik SMS Adrian Zieliński. Pierwsze jego uderzenie było niecelne, ale gdy w 64. minucie pobiegł do kontry i koledzy z drużyny go nie wspomogli...rozwiązał sytuację sam efektownym strzałem z 35 metrów, podwyższając na 0-2. Mimo kilku prób z obu stron wynik nie uległ zmianie.

Legia 00 5-0 (3-0) Agrykola Warszawa 00
1-0 16 min. Michał Mydlarz (dob. strz. Jakuba Siniora z rzutu wolnego)
2-0 22 min. Maksymilian Sitek (as. Michał Mydlarz)
3-0 29 min. Jakub Sinior (as. Michał Mydlarz)
4-0 48 min. Bartosz Szulc (głową, as. Kacper Dziuba)
5-0 67 min. Mikołaj Neuman (as. Kacper Wełniak)

Strzały (10-80'): Legia 25 (14) - Agrykola 4 (1)

Legia: Kossmann - Kukułowicz (41' Król), Gładysz, Cichocki, Szulc (49' Kisły) - Dziuba, Sinior (Kpt) (41' Ostrowski), Mydlarz (41' Praszelik), Kłos, Sitek (41' Neuman) - Szwed (41' Wełniak)
Trener: Tomasz Kycko, II trener: Tomasz Sokołowski II

Znicz Pruszków 02 1-1 (1-0) Legia 02
1-0 14 min. Jakub Włostowski
1-1 42 min. Kamil Szabłowski (po rzucie rożnym wyk. przez Michała Kochanowskiego)

Legia: Katnaji - Ignacak, Peda, Kamiński, Michor - Barnowski, Kochanowski (50' Rudnicki), Grabowski (55' Szałek), Munik (37' Rokosz), Szabłowski (47' Toczyski) - Stawiarz (36' Sparwasser)
Trener: Michał Kolanowski, II trener Hubert Dolewski

Legioniści po raz pierwszy w tej rundzie stracili punkty. Drużyna z Pruszkowa od dłuższego czasu jest jednym z bardziej wymagających przeciwników w okolicach Warszawy. Choć ostatnio fortuna uśmiechała się zwykle do legionistów, pruszkowianie postanowili zaskoczyć legionistów mocnym, wysokim pressingiem od pierwszych minut. dysponując silnymi, wybieganymi zawodnikami gospodarze byli momentami w stanie narzucić swój styl gry. Po kwadransie gry, po jednym z przechwytów, gola dla Znicza zdobył Jakub Włostowski. W drugiej odsłonie, po rzucie rożnym egzekwowanym przez Michała Kochanowskiego do odbitej piłki dopadł Kamil Szabłowski i doprowadził do wyrównania. W końcówce meczu legioniści mogli zdobyć zwycięskiego gola - po uderzeniu Kamila Rokosza z rzutu wolnego piłka wylądowała na poprzeczce. Wynik remisowy nie krzywdzi zbytnio z przebiegu gry żadnej z drużyn.

Mazur Karczew 02 2-1 CWKS Legia 03
1-0 (rzut karny)