Legia - Lechia - fot. Mishka / Legionisci.com

Kara ujemnego punktu dla Lechii wstrzymana

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim wstrzymał wykonalność orzeczonej decyzji Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN i poprzedzającej jej decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, która nałożyła na Lechię Gdańsk karę jednego punktu ujemnego w bieżącym sezonie rozgrywkowym. Oznacza to, że Lechia ma obecnie na swoim koncie 36 punktów, a nie jak wcześniej 35, i tym samym większe szanse na pozostanie w pierwszej ósemce.

Pełna treść komunikatu:

31 marca 2016 roku Lechia Gdańsk złożyła skargę do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim na decyzję Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 5 lutego 2016 roku utrzymującą w mocy decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 25 stycznia 2016 roku w postaci jednego ujemnego punktu w bieżącym sezonie rozgrywkowym 2015/16 wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania zaskarżonych decyzji.

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim na posiedzeniu niejawnym w dniu 8 kwietnia postanowił wstrzymać wykonanie punktu pierwszego decyzji Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN oraz poprzedzającej jej decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w zakresie, w jakim nakłada na Lechię Gdańsk sankcję regulaminową w postaci ujemnego punktu w bieżącym sezonie rozgrywkowym 2015/16.

"Skarżący uprawdopodobnił, że brak wstrzymania wykonania decyzji w zakresie w jakim nakłada ona na Skarżącego sankcję ujemnego punktu w bieżącym sezonie rozgrywkowym 2015/16 może spowodować nieodwracalną szkodę po stronie Skarżącego.

Nie przesądzając w żadnym razie wyniku niniejszego postępowania, wskazać należy, że Skarżący uprawdopodobnił zasadność podniesionych w Skardze zarzutów, w szczególności w zakresie dokonanej przez Komisję Odwoławczą ds. Licencji Klubowych PZPN błędnej wykładni punktu 10.11.1 ust. 2 Podręcznika Licencyjnego PZPN na sezon 2015/16 oraz wymierzenia kary rażąco niewspółmiernej do stopnia winy, co może spowodować daleko idące negatywne konsekwencje dla Skarżącego" - czytamy m.in. w uzasadnieniu Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.