Lucjan Brychczy - fot. Wiśnia / Legionisci.com
REKLAMA

Odsłonięcie tablicy Lucjana Brychczego

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

We wtorek na stadionie Legii Warszawa odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy Lucjana Brychczego. Została ona wmurowana przy głównym wyjściu na boisko zaraz obok portretów zawodników, którzy zdobyli z Legią mistrzostwo Polski. W uroczystości wziął udział zarząd i pracownicy klubu, piłkarze pierwszej drużyny oraz zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Bogusława Leśnodorskiego, który podziękował i raz jeszcze pogratulował Lucjanowi Brychczemu wszystkich sukcesów. Zaznaczył, że był on współtwórcą wszystkich osiągnięć piłkarskiej sekcji Legii Warszawa.

- Przed uroczystością zastanawiałem się, jakie cechy łączą mnie i pana Lucjana. Udało mi się znaleźć dwie. Po pierwsze nie lubimy długo przemawiać, a po drugie obaj przegrywać - zaczął prezes Legii. - Gdybym zaczął wymieniać wszystkie sukcesy pana Lucjana oraz te dobre rzeczy, które uczynił dla klubu, to stalibyśmy tutaj pewnie ze czterdzieści minut. Powiem jedno - we wszystkich dobrych rzeczach, które zdarzyły się w Legii, we wszystkich naszych sukcesach z ostatnich kilkudziesięciu lat miał swój udział Lucjan Brychczy - dodał Leśnodorski.

Po krótkiej przemowie tablica została poświęcona, a każdy z gości mógł pogratulować i uścisnąć dłoń Lucjanowi Brychczemu. Wśród zaproszonych był m.in. były piłkarz stołecznej drużyny, Artur Boruc.

"Idźcie walczyć przepełnieni pasją i z dumą reprezentujcie całą Legię dla wspólnej chwały" - takie zdanie zostało wyryte na tablicy, które będzie miał przed oczami każdy zawodnik wychodzący z szatni gospodarzy na Łazienkowskiej 3.fot. Wiśnia / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.