Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Znaczek Poczty Polskiej na stulecie Legii Warszawa
Znaczek Poczty Polskiej na stulecie Legii Warszawa
Czwartek, 14 kwietnia 2016 r. godz. 10:02

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Kącik kolekcjonera: Znaczek pocztowy na stulecie Legii (47)

Darek Chojnacki

20 kwietnia 2016 roku zostanie wprowadzony do obiegu okolicznościowy znaczek pocztowy o wartości 6,00 zł. Znaczek ten o nazwie emisji "Legia Warszawa 1916 \ 2016" został wydany na jubileusz 100-lecia klubu. Znaczki wydrukowane zostały techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym. Format znaczka to wymiary: 31,25 x 39,5 mm. Natomiast format bloku to wymiary: 90 x 70 mm. Całkowity nakład znaczka wyniesie 180 000 sztuk.

Z okazji jubileuszu Legii Poczta Polska wyda również okolicznościową kopertę pierwszego dnia obiegu FDC. Autorem projektu jest Pani Agnieszka Sancewicz.
Wydane w kwietniu pamiątki filatelistyczne nie są pierwszymi w historii jakie posiada Legia. Również w latach wcześniejszych klub nasz prezentowany był na walorach filatelistycznych w 1966 roku oraz w 2006 roku.

W 1966 roku z okazji jubileuszu 50-lecia Legii wydana została okolicznościowa karta pocztowa oraz koperta. Ponadto karty i koperty stemplowane były kilkoma wersjami okolicznościowych pieczęci. Stemple te upamiętniały różne imprezy organizowane przez klub z okazji jubileuszu półwiecza.

W 2006 roku na 90-lecie klubu piłkarskiego Legia Warszawa, Poczta Polska wydała okolicznościową kartkę pocztową z nadrukowanym znaczkiem.

W ostatnim czasie również klub wydał serię kart pocztowych, które są do nabycia w oficjalnym sklepie przy ul. Łazienkowskiej.


fot. Dariusz Chojnacki
fot. Dariusz Chojnacki
fot. Dariusz Chojnacki
fot. Dariusz Chojnacki
fot. Dariusz Chojnacki
fot. Dariusz Chojnacki
fot. Dariusz ChojnackiKomentarze: (4)

(L), 14.04.2016 10:59:26 - *.52

Super!
Wreszcie coś się dzieje.
100 lat najlepszego klubu!

prawy_atak, 14.04.2016 11:22:50 - *.centertel.pl

Czy te okolicznościowe znaczki będą dostępne na każdej poczcie czy tylko w wybranych punktach?

Tylko Legia!

-A., 14.04.2016 12:29:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

jeżeli konkretna placówka zamówiła znaczki to będą, nie wszystkie zamawiają wszystko-należy się dowiadywać

oLaf, 15.04.2016 15:10:45 - *.dynamic-ww-10.vectranet.pl

bloczek ''wywalony w kosmos'' !!! super!!!!

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!