Znaczek Poczty Polskiej na stulecie Legii Warszawa
REKLAMA

Kącik kolekcjonera: Znaczek pocztowy na stulecie Legii (47)

Darek Chojnacki - Wiadomość archiwalna

20 kwietnia 2016 roku zostanie wprowadzony do obiegu okolicznościowy znaczek pocztowy o wartości 6,00 zł. Znaczek ten o nazwie emisji "Legia Warszawa 1916 \ 2016" został wydany na jubileusz 100-lecia klubu. Znaczki wydrukowane zostały techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym. Format znaczka to wymiary: 31,25 x 39,5 mm. Natomiast format bloku to wymiary: 90 x 70 mm. Całkowity nakład znaczka wyniesie 180 000 sztuk.

Z okazji jubileuszu Legii Poczta Polska wyda również okolicznościową kopertę pierwszego dnia obiegu FDC. Autorem projektu jest Pani Agnieszka Sancewicz.
Wydane w kwietniu pamiątki filatelistyczne nie są pierwszymi w historii jakie posiada Legia. Również w latach wcześniejszych klub nasz prezentowany był na walorach filatelistycznych w 1966 roku oraz w 2006 roku.

W 1966 roku z okazji jubileuszu 50-lecia Legii wydana została okolicznościowa karta pocztowa oraz koperta. Ponadto karty i koperty stemplowane były kilkoma wersjami okolicznościowych pieczęci. Stemple te upamiętniały różne imprezy organizowane przez klub z okazji jubileuszu półwiecza.

W 2006 roku na 90-lecie klubu piłkarskiego Legia Warszawa, Poczta Polska wydała okolicznościową kartkę pocztową z nadrukowanym znaczkiem.

W ostatnim czasie również klub wydał serię kart pocztowych, które są do nabycia w oficjalnym sklepie przy ul. Łazienkowskiej.


fot. Dariusz Chojnacki
fot. Dariusz Chojnacki
fot. Dariusz Chojnacki
fot. Dariusz Chojnacki
fot. Dariusz Chojnacki
fot. Dariusz Chojnacki
fot. Dariusz Chojnacki

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.