Legijne znaczki i stemple wydane przez Pocztę Polską - fot. Fumen / Legionisci.com
REKLAMA

Znaczki, koperty, kartki i stemple - stulecie Legii na Poczcie Polskiej (48)

Woytek, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

20 kwietnia Poczta Polska wspólnie z klubem wyemitowała znaczek na 100-lecie Legii Warszawa. Oprócz znaczka o wartości 6 zł, przygotowane zostały kartki pocztowe, koperty i dwa stemple. W środę placówka zlokalizowana przy ul. Świętokrzyskiej 31/33 umożliwiała wysłanie przesyłki opatrzonej legijnym datownikiem.

Przez najbliższe 28 dni (do 17 maja włącznie) istnieje możliwość odbicia owego datownika do innych celów niż wysyłka. Datownik jest przystawiany w tej samej całodobowe placówce w sklepie filatelistycznym. Gdyby ktoś chciał wysłać ów walor wraz z datownikiem legijnym, istnieje taka możliwość między 21 kwietnia a 17 maja br. - jednak wiąże się z koniecznością dostawienia jeszcze jednego śladu datownika (już nie legijnego) z aktualną datą przyjęcia przesyłki do nadania. Przesyłka dotrze wtedy do adresata z dwoma śladami datowników: legijnym i roboczym z aktualną datą.

Po 17 maja jedyną możliwością pozyskania legijnego datownika będzie wysłanie legijnego waloru filatelistycznego pod adres: Sekcja Obsługi Zamówień, ul. Wacława Moritza 2, 20-900 Lublin z prośbą o przystawienie datownika legijnego. Przesyłkę należy zaopatrzyć w kopertę z adresem zwrotnym – najlepiej z naklejonymi znaczkami opłaty wysyłki.

Znaczki (cena 6 zł) i kartki pocztowe (cena 2 zł) możecie kupować w internetowym sklepie Poczty Polskiej. Nakład znaczków - 180 tysięcy, nakład kart pocztowych - 12 tysięcy.

Zdecydowanie trudniejsza do zdobycia jest okazjonalna koperta FDC, którą wydrukowano w nakładzie 4 tysięcy. W tej chwili nabyć ją można tylko w sklepie Legii Warszawa i to w zestawie z folderem wydanym w limitowanym nakładzie. W folderze znajduję się zdjęcia i opisane są największe historyczne osiągnięcia Legii Warszawa. Cena zestawu (folder, znaczek, koperta z datownikiem, karta pocztowa) - 79 zł. W klubie można także osobno kupić znaczek (cena 9,90 zł) i kartkę pocztową (cena 4,90 zł).

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

kazekel - 21.04.2016 20:27:33, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Legia to jest potega. Tak bylo, jest i bedzie. Brawo

(L) - 21.04.2016 21:06:17, *.dynamic.chello.pl

Poczta jest całodobowa ale sklep filatelistyczny z tymi walorami na Świętokrzyskiej jest do 19:00 lub max 20:00.

jnq - 22.04.2016 08:42:07, *.dynamic.chello.pl

ten stempel jest slaby;)
powinna byc elka w koleczku a nie jakies pokrzywione litery...

Dodaj komentarz:

autor:

e-mail:

treść:

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.