Grzegorz Malewski - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Malewski: Spodziewaliśmy się trudniejszej przeprawy

Hugollek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Grzegorz Malewski (rzucający obrońca): W pierwszym meczu przeciwko zespołowi Sokoła doznaliśmy porażki, choć muszę przyznać, że wbrew pozorom dobrze nam się wtedy grało. O rywalizacji z łańcucianami dużo świadczy drugi mecz wyjazdowy, który wygraliśmy trzydziestoma punktami. Podczas trzeciej kwarty sobotniego starcia długo graliśmy na styku, by w końcu "odjechać" rywalom.
Z kolei w ostatnim spotkaniu sądziłem, że... będzie ciężej, że Sokół postawi nam trudniejsze warunki. Z drugiej strony warto podkreślić, że nasza drużyna grała dobrze – cały nasz zespół był wręcz "nabuzowany" energią.

Nie chcieliśmy wracać do Łańcuta na piąty mecz, bo wynik tego pojedynku stanowiłby już loterię. Gdyby jednak przyszło nam się tam wybrać i gdybyśmy wygrali tę ostatnią konfrontację, do której na szczęście nie doszło, to zostalibyśmy wtedy na miejscu i czekalibyśmy na spotkania z Miastem Szkła. Łańcut i Krosno znajdują się bowiem nieopodal siebie. Cieszę się, że zwyciężyliśmy, bo dzięki temu będziemy mogli na spokojnie potrenować przez cały tydzień. W piątek wypoczęci wyruszymy na Podkarpacie na finał.

Drużyna Krosna w tym sezonie to superzespół. Odnotowali jedną jedyną porażkę. Mają bilans 6-0 w play-offach – w dwóch pierwszych rundach poradzili sobie z przeciwnikami po 3-0. Zapowiadają się zatem bardzo trudne mecze, ale mam nadzieję, że jeśli pokażemy taką determinację i energię jak podczas niedzielnego spotkania z Łańcutem, to uda nam się wygrać choćby jeden pojedynek. Wówczas podczas dwóch konfrontacji na Bemowie moglibyśmy liczyć na ogromne wsparcie naszych kibiców, którzy nieśliby nas swoim dopingiem. Gdybyśmy wyszli zwycięsko z obu starć, byłoby już w ogóle świetnie, wręcz mistrzowsko. Nie chcę jednak na razie niczego zapeszać. Poczekajmy spokojnie na pierwszy mecz, wygrajmy jedno spotkanie i zobaczymy, jak sytuacja się rozwinie.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.