Berg ma zostać trenerem na Węgrzech - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Berg ma przejąć Videoton. Chce Prijovicia?

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Jak informują węgierskie media, Henning Berg od nowego sezonu ma zostać trenerem Videotonu Szekesfehervar. Norweg zastąpi na tym stanowisku Ferenca Horvatha, który pożegna się z klubem po zakończeniu rozgrywek. Berg już miał przedstawić władzom listę potencjalnych wzmocnień. Wśród nich znalazł się Aleksandar Prijović.

Od czasu zwolnienia z Legii Berg cały czas otrzymuje swoje comiesięczne wynagrodzenie, które przysługuje mu aż do końca sezonu 2017/18. Wtedy właśnie wygaśnie jego kontrakt podpisany z "Wojskowymi" w styczniu 2015 roku. Norweg jest dla stołecznego klubu dużym obciążeniem finansowym, z którym jednak niewiele da się zrobić. Berg musi znaleźć nowego pracodawce, co prawdopodobnie uda mu się po ośmiu miesiącach bezrobocia. Od przyszłego sezonu, zdaniem Węgrów, przejmie stery w Videotonie.

Berg liczy na wzmocnienie obecnej kadry. Na jego celowniku znalazł się Aleksandar Prijović, którego poniedziałkowy gol przeciwko Lechowi dał Legii Puchar Polski. Węgrzy są skłonni zapłacić za napastnika milion euro, co na pewno nie jest kwotą zadowalającą władze legionistów. Jeżeli oferta nie zostanie znacznie podwyższona, Videoton nie ma co marzyć o sprowadzeniu do siebie napastnika. Inną kwestią pozostaje fakt, że do węgierskiego klubu raczej nie ma zamiaru przenosić się sam zainteresowany.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.