Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Niedziela, 8 maja 2016 r. godz. 14:32

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Kącik kolekcjonera: Historia herbu Legii Warszawa (50)

Dariusz Chojnacki, źródło: Legionisci.com

W sobotę Legia Warszawa udostępniła materiał prezentujący historię herbu. Zawarte w nim informacje są wynikiem pracy Grzegorza Karpińskiego, który zgłębia historię naszego klubu i jest współautorem Księgi Stulecia. Wszystkie informacje zawarte w filmie poparte są źródłową dokumentacją taką jak zdjęcia, dokumenty klubowe, pamiątki klubowe z epoki oraz spisane wspomnienia. Jest to pierwsza praca dokładnie opisująca historię i zmiany herbu Legii.

Podczas prac, w których miałem przyjemność uczestniczyć, udało się rozwiać wiele wątpliwości i domysłów co do heraldyki naszego klubu. Mamy nadzieję, że materiał ten raz na zawsze rozwiał wszelki wątpliwości co do historii herbu Legii.

Przed dzisiejszym meczem na płycie boiska zaprezentowane zostaną okolicznościowe flagi prezentujące historyczne herby Legii.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia materiału.fot. Dariusz Chojnacki / Legionisci.comKomentarze: (2)

oLaf, 09.05.2016 13:16:57 - *.dynamic-ww-10.vectranet.pl

no, nareszcie ktoś to w jedną całość złożył! Teraz nawet kibice gości sa informowani na telebimach ; )

ryszard, 22.05.2016 17:16:00 - *.awakom.net

To był kiepski sezon w wykonaniu Legii,a gra i ambicja Lecha to zupełna katastrofa.klasę zesopłu poznaje się po tym ,gdy ma problemy i mu nie idzie.Oddajmy cesarzowi co cesarskie-gratulacje za dublet!i dalszych 100 lat.NIech duch najlepszego piłkarza w dziejach polskiej piłki śp Kazimierza Deyny natchnie tą drużynę .Może się uda w LM .Powodzenia i pozdrawiam .

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!