REKLAMA

Kącik kolekcjonera: Historia herbu Legii Warszawa (50)

Dariusz Chojnacki, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sobotę Legia Warszawa udostępniła materiał prezentujący historię herbu. Zawarte w nim informacje są wynikiem pracy Grzegorza Karpińskiego, który zgłębia historię naszego klubu i jest współautorem Księgi Stulecia. Wszystkie informacje zawarte w filmie poparte są źródłową dokumentacją taką jak zdjęcia, dokumenty klubowe, pamiątki klubowe z epoki oraz spisane wspomnienia. Jest to pierwsza praca dokładnie opisująca historię i zmiany herbu Legii.

Podczas prac, w których miałem przyjemność uczestniczyć, udało się rozwiać wiele wątpliwości i domysłów co do heraldyki naszego klubu. Mamy nadzieję, że materiał ten raz na zawsze rozwiał wszelki wątpliwości co do historii herbu Legii.

Przed dzisiejszym meczem na płycie boiska zaprezentowane zostaną okolicznościowe flagi prezentujące historyczne herby Legii.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia materiału.fot. Dariusz Chojnacki / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
ryszard - 22.05.2016 / 17:16, *..awakom.net

To był kiepski sezon w wykonaniu Legii,a gra i ambicja Lecha to zupełna katastrofa.klasę zesopłu poznaje się po tym ,gdy ma problemy i mu nie idzie.Oddajmy cesarzowi co cesarskie-gratulacje za dublet!i dalszych 100 lat.NIech duch najlepszego piłkarza w dziejach polskiej piłki śp Kazimierza Deyny natchnie tą drużynę .Może się uda w LM .Powodzenia i pozdrawiam .

odpowiedz
oLaf - 09.05.2016 / 13:16, *..dynamic-ww-10.vectranet.pl

no, nareszcie ktoś to w jedną całość złożył! Teraz nawet kibice gości sa informowani na telebimach ; )

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.