Muzeum Legii - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Noc Muzeów z Legią

Fumen, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Już w najbliższą sobotę odbędzie się Noc Muzeów. W tym roku kibice będą mieli trzy okazje, żeby zapoznać się ze 100-letnią historią naszego klubu. W godzinach 19:00-0:30 będzie otwarte Muzeum Legii Warszawa przy ulicy Łazienkowskiej. Ponadto w Centrum Olimpijskim fani będą mogli zobaczyć pokaźną kolekcję pamiątek. Z kolei przy zbiegu ulic Krakowskiego Przedmieścia i Karowej trwa wystawa plenerowa.

Muzeum Legii Warszawa
ul. Łazienkowska 3
Godziny: 19:00-00:30

Legia Warszawa to nie tylko piłka nożna, to również inne dyscypliny sportowe, w których jej zawodnicy zdobywali trofea krajowe, międzynarodowe oraz liczne medale olimpijskie. Zwiedzający placówkę będą mogli bliżej poznać sylwetki postaci, które tworzyły historię klubu.

Dodatkowo sklep Legia FanStore będzie w sobotę czynny do 23:00. Na hasło "Noc Muzeów" obowiązywać będzie specjalna zniżka. Ponadto w kasach biletowych Punktu Obsługi Kibiców będzie można m.in. wyrobić kartę kibica.

Centrum Olimpijskie - Muzeum Sportu i Turystyki
ul. Wybrzeże Gdyńskie 4
Godziny: 19:00-01:00

W jednej z sal muzeum wystawionych zostało wiele pamiątek związanych z historią klubu. Wszystkie prezentowane przedmioty pochodzą ze zbiorów Muzeum Legii oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Bez wątpienia najciekawszą zaprezentowaną pamiątką jest Puchar Teatru Qui Pro Quo z 1931 roku za wygranie derbowej rywalizacji z Polonią. Bardzo cennymi pamiątkami znajdującymi się na wystawie są również: medal za zdobycie III miejsca w lidze w 1928 roku, żeton sekcji kolarskiej za udział w wyścigach torowych w 1930 roku oraz międzywojenna papierośnica z nakładanym herbem Legii.

Dojazd
Powstanie "most" autobusowy łączący placówki. Będzie to niebywała okazja przejechania się klubowym autokarem Legii Warszawa, którym na mecze wyjazdowe podróżują zawodnicy klubu.
Odjazdy z Legii: od 19:00 co godzinę do 23:00
Odjazdy z Centrum Olimpijskiego: od 19:30 co godzinę do 23:30

Ponadto do Centrum Olimpijskiego dojedziemy autobusem linii E kursującej od pl. Defilad do pl. Wilsona. Natomiast na stadion Legii - dojedziemy z Centrum linią J.

Dom Spotkań z Historią
Skwer im. ks. Jana Twardowskiego u zbiegu ulicy Karowej i Krakowskiego Przedmieścia
Wystawa plenerowa: 21 kwietnia – 29 maja 2016 roku

Przedstawiona jest historia klubu, od jego początków związanych z Legionami do czasów obecnych. Poszczególne plansze prezentują między innymi: powstanie klubu, trofea, sekcje, sylwetki sportowców, dawne obiekty sportowe klubu, stary i obecny stadion, historię kibicowania, herby Legii, Akademię Legii.
O atrakcyjności ekspozycji świadczy fakt, iż niektóre zdjęcia prezentowane są po raz pierwszy. Wielkie wrażenie robi olbrzymia reprodukcja zdjęcia przedstawiającego drużynę Legii z 1928 roku.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.