fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia z licencją na sezon 2016/17

Redakcja, źródło: PZPN, Legia Warszawa - Wiadomość archiwalna

Na wczorajszym i dzisiejszym posiedzeniu Komisji Licencji Klubowych zdecydowała się przyznać licencje na grę w Ekstraklasie wszystkim obecnie w niej występującym klubom. O licencje nie ubiegały się jeszcze pierwszoligowe kluby. Na Legię nałożono jednak nadzór infrastrukturalny ze względu na występujące nieprawidłowości w zakresie wymogów infrastrukturalnych, co do których klub został zobowiązany do ich usunięcia do 30 czerwca 2016.

1. Komisja postanowiła przyznać licencję na grę w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2016/2017 wszystkim klubom, które złożyły wnioski. Na obecnym etapie wnioski składały kluby grające obecnie w Ekstraklasie. Komisja nie rozpatrywała jeszcze wniosków złożonych przez potencjalnych beniaminków. Decyzje dotyczące beniaminków zostaną podjęte najpóźniej do dnia 30 maja 2016.

2. Komisja postanowiła przyznać licencje na grę w rozgrywkach UEFA w sezonie 2016/2017 następującym klubom: Cracovia, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Piast Gliwice, Pogoń Szczecin, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Zagłębie Lubin

3. Komisja postanowiła odmówić licencji na grę w rozgrywkach UEFA w sezonie 2016/2017 Ruchowi Chorzów. Przyczyną jest naruszenie wymogów F-03 i F-04 Podręcznika Licencyjnego, czyli zapłata niektórych zobowiązań powstałych przed 31 grudnia 2015 i wymagalnych przed 31 marca 2016 po dniu 31 marca 2016 oraz wysoki stan zobowiązań krótkoterminowych, który może wpływać na bieżącą płynność finansową klubu.

4. Komisja postanowiła nałożyć sankcję regulaminową w wysokości 20 000 PLN na klub Ruch Chorzów za naruszenie wymogów F-03 i F-04 Podręcznika Licencyjnego poprzez niewykazanie niektórych przeterminowanych zobowiązań w dokumentacji licencyjnej oraz za zapłatę niektórych zobowiązań przeterminowanych po terminie 31 marca 2016 r. Ponadto Komisja nałożyła na Ruch Chorzów sankcję ograniczenia łącznego budżetu wynagrodzeń pracowników, w tym zawodników, do wysokości przewidzianej w złożonej przez Klub prognozie finansowej

5. Komisja postanowiła nałożyć następujące nadzory finansowe:
a. Na Ruch Chorzów w związku z ogólną sytuacją finansową Klubu.
b. Na Górnika Łęczna, Pogoń Szczecin i Wisłę Kraków w związku z zawarciem ugód z pracownikami, odraczającymi termin zapłaty wymagalnych zobowiązań licencyjnych.

Wszystkie ugody zawarte przez te kluby muszą być spłacone w przewidzianych terminach (nie później niż do 30 września 2016) bez prawa dalszego odraczania terminów spłaty.

Na Lechię Gdańsk, Koronę Kielce oraz Górnik Łęczna ze względu na bieżącą sytuację finansową klubów i konieczność bieżącego monitorowania założeń podanych w złożonych prognozach finansowych.
Na Podbeskidzie Bielsko-Biała ze względu na konieczność monitorowania skutków finansowych spadku do niższej klasy rozgrywkowej.

6. Komisja postanowiła nałożyć nadzór sportowy na klub Wisła Kraków w celu monitorowania sposobu wykonania wymogu S-02 Podręcznika Licencyjnego, czyli wymogu prowadzenia drużyn młodzieżowych, w związku ze zmianą podmiotu szkolącego drużyny młodzieżowe klubu.

7. Komisja postanowiła nałożyć nadzory infrastrukturalne na następujące kluby: Górnika Łęczna, Legię Warszawa i Ruch Chorzów ze względu na występujące nieprawidłowości w zakresie wymogów infrastrukturalnych, co do których kluby zostały zobowiązane do ich usunięcia do 30 czerwca 2016, przy czym w przypadku Ruchu Chorzów wymóg dotyczący oświetlenia boiska musi być spełniony do 15 października 2016. Ponadto Komisja postanowiła nałożyć nadzór infrastrukturalny na Podbeskidzie Bielsko-Biała ze względu na trwający proces odbiorów związanych z zakończeniem budowy stadionu.

Aktualizacja 19:00

KOMUNIKAT LEGII WARSZAWA

W związku z dzisiejszą decyzją Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN o przyznaniu Legii Warszawa licencji na grę w Ekstraklasie oraz w rozgrywkach europejskich pucharów Klub informuje, że zastosowany przez Komisję ze względu na "drobne naruszenia kryteriów infrastrukturalnych" tzw. nadzór infrastrukturalny dotyczy w szczególności kwestii punktów depozytowych dostępnych na naszym stadionie.

Legia Warszawa zawsze przywiązuje najwyższą wagę do wszystkich wymogów związanych z infrastrukturą sportową. Stadion Miejski im. Józefa Piłsudskiego należy do najnowocześniejszych zarówno w Polsce, jak i w Europie, gdzie przy okazji meczów europejskich pucharów jest zawsze wysoko oceniany przez goszczące na nim kluby, delegatów UEFA oraz ekspertów takich organizacji jak European Club Association czy European Stadium and Safety Management Association, których Legia Warszawa jest cenionym członkiem.

Klub przyjmuje do wiadomości, że niektóre wymogi przewidziane w Podręczniku Licencyjnym PZPN są w poszczególnych punktach odmienne od standardów europejskich. Legia Warszawa zobowiązała się do terminowego podjęcia działań realizujących zalecenia eksperta PZPN w tym zakresie. W związku z tym brak jest jakichkolwiek ryzyk związanych z procesem licencyjnym na poziomie krajowym i europejskim.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.