Radość Nikolicia po jednej z bramek - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Nikolić królem strzelców Ekstraklasy

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Nemanja Nikolić został najskuteczniejszym zawodnikiem w zakończonym dziś sezonie. Reprezentant Węgier w 37 kolejkach zdobył 28 goli i aż o 12 trafień wyprzedził drugiego w klasyfikacji Airama Cabrerę z Korony Kielce. Jest to najlepszy wynik w ekstraklasie od 20 lat. W sezonie 1995/96 skuteczniejszy był Marek Koniarek z 29 bramkami na koncie.

Co ciekawe, "Niko" strzelił co najmniej jedną bramkę każdemu z zespołów Ekstraklasy.

Ostatni ligowi królowie strzelców:

2015/16 - 28 - Nemanja Nikolić (Legia)
2014/15 - 20 - Kamil Wilczek (Piast)
2013/14 - 22 - Marcin Robak (Pogoń)
2012/13 - 14 - Robert Demjan (Podbeskidzie)
2011/12 - 22 - Artjoms Rudnevs (Lech)
2010/11 - 14 - Tomasz Frankowski (Jagiellonia)
2009/10 - 18 - Robert Lewandowski (Lech)
2008/09 - 19 - Paweł Brożek (Wisła) i Takesure Chinyama (Legia)
2007/08 - 23 - Paweł Brożek (Wisła)
2006/07 - 15 - Piotr Reiss (Lech)
2005/06 - 21 - Grzegorz Piechna (Korona)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

+dodaj komentarz
Nikolić - 16.05.2016 / 19:25, *..dzierzoniow.vectranet.pl

gratuuuuulacjeeeeeee!!!

odpowiedz
Maszyna - 16.05.2016 / 17:06, *..dynamic.gprs.plus.pl

a mial byc lepszy od REYMANA ....

odpowiedz
petruzdrajca - 16.05.2016 / 13:34, *..238

Jak by powiedział Bronek kleptoman; kiedy pytają mnie gdzie będzie Nikolić odpowiadam im : na spalonym

odpowiedz
123 - 16.05.2016 / 12:55, *..dynamic.chello.pl

Zostanie, nie zostanie oto jest pytanie

odpowiedz
darek1970 - 16.05.2016 / 11:44, *..swidnica.mm.pl

Brawo Nico gratulacje i powodzenia w grze o LM

odpowiedz
kola - 16.05.2016 / 09:27, *..rev.kpsi.pl

gratuluje dla Nikolica:) bez tego zawodnika nie byłoby mistrza. Oby został z nami na kolejny sezon, lub został sprzedany za więcej niż 8 mln euro:)

odpowiedz
Rafał - 16.05.2016 / 08:20, *..static.ip.netia.com.pl

NEMANJA NIKOLIĆ - CZŁOWIEK KTÓRY STRZELIŁ GOLA KAŻDEMU ZESPOŁOWI TEGOROCZNEJ EKSTRAKLASY :)

odpowiedz
Dziki MIKI - 16.05.2016 / 06:49, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

N E M A N I A NIKO! po sezonie 95-96(M.Koniarek) BIJE NA GLOWE.28goli mowi samo za siebie .Nawet taki Lewy wtedy mial ledwo 18goli(lech) wiec NASZ NIKO(L)IC jest THE BEST!!!!! SZAMOTU(L)Y tez sa za LEGIA WARSZAWA.!! MISTRZ AD.2015-2016r. DZIEKUJE

odpowiedz
Arek - 16.05.2016 / 01:16, *..free.aero2.net.pl

A ten jak zwykle jęczy. Dramat jakiś.

odpowiedz
grzesiek do (L)egia - 16.05.2016 / 00:21, *..dynamic.gprs.plus.pl

Na jakiej podstawie tak sadzisz? No bo chyba nie po zagraniach kuchego z dzisiejszego meczu.

odpowiedz
(L)egia - 15.05.2016 / 23:54, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Poczatek zlotych czasow dla Legii. Bardzo zaluje, ze nie moge teraz byc w Warszawie i cieszyc sie ze wszystkimi, ale mimo wszystko dusza sie raduje, bo Legia znowu jest najlepsza. Pozdrawiam. LEGIA MISTRZ.

odpowiedz