Aleksandar Vuković, Stanisław Czerczesow z żoną i Krzysztof Dowhań - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Gala Ekstraklasy: Hattrick Nikolicia

Fumen, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Dzisiaj wieczorem odbył się ostatni akcent zakończonego sezonu ekstraklasy. Na Torze Wyścigów Służewiec odbyła się Gala Ekstraklasy. Wśród nominowanych i nagrodzonych znaleźli się mistrzowie Polski - piłkarze Legii Warszawa. Przedstawiciele Canal+ wybrali kandydatów w poszczególnych kategoriach, ale ostatecznego wyboru dokonali sami zawodnicy. Decydujący głos oddano również samym kibicom. Trzykrotnie po odbiór nagrody na scenę wchodził Nemanja Nikolić.

fot. Woytek / Legionisci.com

Na statuetkę dla najlepszego bramkarza miał Arkadiusz Malarz, ale ostatecznie musiał uznać wyższość Jakuba Szmatuły z Piasta Gliwice. Podobnie było w przypadku Michała Pazdana, którego wyprzedził przedstawiciel wicelidera - Patrik Mraz. Piąte miejsce w kategorii "Pomocnik sezonu" przypadło Tomaszowi Jodłowcowi. Wątpliwości nie było przy wyborze najlepszego napastnika. 28 strzelonych bramek przez Nemanję Nikolicia ma swoją wymowę. Natomiast dopiero czwarte miejsce zajął Stanisław Czerczesow.

W głosowaniu kibiców na Interwencję Sezonu wygrał Radosław Cierzniak, który jeszcze jako zawodnik Wisły Kraków obronił strzał ówczesnego lechity... Kaspra Hamalainena. Bliski statuetki był Michał Żyro, ale ostatecznie to Jarosław Fojut odebrał nagrodę za najpiękniejszego gola rozgrywek. Plusem sezonu został Nemanja Nikolić.

Galę wieńczyła nagroda dla Piłkarza Sezonu. W tym przypadku nie było wątpliwości. Reprezentant Węgier po raz trzeci pofatygował się na scenę po odbiór należnej mu statuetki.

Nagrody dla najlepszych zawodników sezonu 2015/2016
Bramkarz sezonu: Jakub Szmatuła (Piast Gliwice)
Odkrycie sezonu: Bartosz Kapustka (Cracovia)
Obrońca sezonu: Patrik Mraz (Piast Gliwice)
Pomocnik sezonu: Rafał Murawski (Pogoń Szczecin)
Napastnik sezonu: Nemanja Nikolić (Legia Warszawa)
Trener sezonu: Radoslav Latal (Piast Gliwice)

Interwencja sezonu: Radosław Cierzniak (Wisła Kraków/Legia Warszawa)
Bramka sezonu: Jarosław Fojut (Pogoń Szczecin)
Plus sezonu: Nemanja Nikolić (Legia Warszawa)
Turbokozak: Sebastian Steblecki (Górnik Zabrze)

Piłkarz sezonu: Nemanja Nikolić (Legia Warszawa)

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.