Radosław Cierzniak - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Warka: Zdążyć przed meczem

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Na niedzielę legioniści mieli zaplanowane dwie jednostki treningowe. Pierwotnie miały się odbyć o 10:30 i 16:30, ale zostały przyspieszone o pół godziny aby wszyscy mogli spokojnie zasiąść przed telewizorami i obejrzeć mecz reprezentacji Polski.

Fotoreportaż z treningu - 18 zdjęć WoytkaTrening rozpoczął się nietypowo, bo od karnego szpaleru, przez który musiała przejść czwórka zawodników obecnych w sobotę na ślubie Jakuba Rzeźniczaka. Łukasz Broź, Tomasz Brzyski, Ariel Borysiuk i Arkadiusz Malarz dzielnie znieśli ciosy kolegów i wszyscy przystąpili do rozgrzewki, którą dyrygował Sebastian Krzepota. Potem zawodnicy podzieleni na grupy grali w dziada. W ćwiczeniu czynnie uczestniczył Besnik Hasi. Szkoleniowiec często komentował zagrania podopiecznych. Nie zabrakło też żartów: - Chyba musisz powiesić siatkę między nogami - powiedział do jednego z graczy, który zaliczył "siatkę".

fot. Woytek / Legionisci.com

Kolejnym elementem treningu była gra na utrzymanie, a w tym samym czasie szybkość i skoczność bramkarzy testowali Krzysztof Dowhań i Grzegorz Szamotulski. Parady bramkarzy robiły spore wrażenie na kibicach, którzy przyglądali się zajęciom z bliska. - My słabo strzelamy. Jak byśmy chcieli, to byśmy im nastrzelali... ale nie o to przecież chodzi - z uśmiechem zdradził kibicom trener Dowhań. Swoje doświadczenie i cenne rady młodszym kolegom przekazywał Arek Malarz.

Ostatnia część zajęć różne warianty treningu strzeleckiego. Rozegranie piłki od połowy boiska, podanie na 16 metr do trenera, który lekko wykładał piłkę jednemu z dwóch nabiegających z głębi pola zawodników, a jego zadaniem było pokonanie Cierzniaka lub Malarza. Na zakończenie jeszcze seria dośrodkowań z lewego i prawego skrzydła, które starali się wykańczać wbiegający w pole karne napastnicy.

Po obiedzie do Warki dotarł Kasper Hamalainen, który ze względu na występy w reprezentacji Finlandii otrzymał kilka dni wolnego.

fot. Woytek / Legionisci.com
Dominik Kąkolewski - fot. Woytek / Legionisci.com

fot. Woytek / Legionisci.com
Krzysztof Dowhań iGrzegorz Szamotulski - fot. Woytek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.