Sadam Sulley i Mateusz Wieteska walczą o piłkę - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Neustift: Długie popołudnie z piłkami

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Wtorkowe popołudniowe zajęcia rozpoczęły się o godzinie 16 i trwały niemal do 18. Po porannych ćwiczeniach siłowych, tym razem legioniści pracowali z piłkami. Jak zawsze, na początku była rozgrzewka. Następnie zawodnicy zostali podzieleni na 4 kilkuosobowe grupy i mieli gierki na orientację na małej przestrzeni. Ich zadaniem było odnaleźć wśród stale poruszających się piłkarzy kolegów z grupy i wykonać celne podanie.

Fotoreportaż z treningu - 16 zdjęć Mishki i Woytka

Potem przyszedł czas na kilka serii sprintów na 20 metrów z szybkim zatrzymaniem. W tym czasie Aleksandar Prijović ćwiczył indywidualnie z Sebastianem Krzepotą. W treningu ponownie nie wziął udziału Tin Matić.Kolejne zajęcia polegały na szybkim, ale i zarazem dokładnym rozegraniu piłki z ominięciem przeciwnika. Przy tym ćwiczeniu trenerzy mieli sporo uwag do piłkarzy. Szczególną uwagę zwracali na tempo podań, podkreślali również, żeby zagrywać do kolegów celnie. - Kontroluj piłkę! Szybciej, nie bój się grać! Podaj mu przed twarz! - pokrzykiwali co i rusz.

fot. Mishka / Legionisci.com

Po godzinie nastąpiła zmiana boiska i rozpoczęły się gierki taktyczne. Najpierw legioniści zostali podzieleni na dwa zespoły.
Pomarańczowi: Malarz, Bereszyński, Lewczuk, Rzeźniczak, Hlousek, Makowski, Vranjes, Hamalainen, Sulley
Zieloni: Broź, Wieteska, Kopczyński, Brzyski, Kulenović, Handzlik, Kosecki, Masłowski, Sulejmani, Kucharczyk

Legioniści mieli różne zadania. Jedni ćwiczyli zachowanie na poszczególnych pozycjach podczas konstruowania ataku, a inni grę obronną. Po przejęciu piłki Pomarańczowi mieli umieścić ją w małej bramce. Co kilka minut następowały roszady w składach. Szczególnie piękną indywidualną akcją, zakończoną golem popisał się Stojan Vranjes, którą możecie obejrzeć na naszym filmie. Trener Hasi często przerywał grę, by zwrócić uwagę poszczególnym zawodnikom czy omówić daną akcję i wskazać, co należałoby zmienić.

Na koniec rozegrano krótki mecz na całym boisku. Jedyną bramkę strzelił dla drużyny Pomarańczowych Alban Sulejmani.

Zieloni: Cierzniak, Broź, Rzeźniczak, Kopczyński, Brzyski, Kosecki, Kulenović, Handzlik, Kucharczyk, Hamalainen, Sulley

Pomarańczowi: Malarz, Bereszyński, Lewczuk, Wieteska, Hlousek, Szymański (Nawotka), Makowski, Vranjes, Aleksandrow, Masłowski, Sulejmani

W tej części zajęć nie brali udziału Niezgoda i Guilherme, a poczynaniom kolegów przyglądał się z boku Prijović.

Fotoreportaż z treningu - 16 zdjęć Mishki i Woytka

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.