W czwartek Sadam Sulley po raz pierwszy zagrał w koszulce Legii - fot. Mishka / Legionisci.com

Sparing: Legia Warszawa 1-1 Dinamo Tbilisi

Legia Warszawa zremisowała 1-1 z Dinamo Tbilisi w swoim pierwszym sparingu na zgrupowaniu w Austrii. W czwartek jedynego gola dla mistrzów Polski zdobył Michał Kucharczyk, który pokonał bramkarza rywali w 67. minucie spotkania. Pojedynek nie obfitował w zbyt wiele okazji strzeleckich i nie dostarczył nadmiaru emocji. Następny sparing podopieczni Besnika Hasiego rozegrają 28 czerwca o 18:00 z FSC Schwaz.

Fotoreportaż z meczu - 41 zdjęć Mishki

Przez pierwsze minuty gra była chaotyczna i mało było sytuacji pod jedną i drugą bramką. Dopiero w 11. minucie po rzucie rożnym główkował jeden z Gruzinów i pewnie piłkę złapał Radosław Cierzniak. Niebawem legioniści odpowiedzieli uderzeniem z ostrego kąta Michała Kucharczyka, które wylądowało zaledwie na bocznej siatce. W 33. minucie Dinamo zmarnowało znakomitą okazję do wyjścia na prowadzenie. Jeden z piłkarzy tego klubu mocno strzelił z dystansu, jednak mistrzów Polski uratował słupek. Dobitkę w świetnym stylu odbił z kolei Cierzniak. Pięć minut przed przerwą pierwszego gola dla Legii powinien zdobyć Sadam Sulley. Nowy nabytek "Wojskowych" dostał podanie z lewej strony i trafił wprost w dobrze ustawionego golkipera Dinama. Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi i piłkarze zeszli na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Dziesięć minut po zmianie stron na prowadzenie wyszli piłkarze Dinama. Wówczas faul przed polem karnym popełnił Igor Lewczuk, a z rzutu wolnego dokładnie przymierzył Mate Cincadze. Za chwilę mogło być jeszcze gorzej, kiedy defensorom Legii uciekł Giorgi Kwilitaia, ale w kluczowym momencie został uprzedzony przez wychodzącego Radosława Cierzniaka. W 67. minucie do remisu doprowadził Michał Kucharczyk. Pomocnik "Wojskowych" otrzymał podanie ze środka pola od Albana Sulejmaniego, odwrócił się i mocnym strzałem po ziemi nie dał szans Anthony'emu Scribe. Dziesięć minut przed końcem dobrą okazję miał wprowadzony Alban Sulejmani. Macedończyk wyraźnie chybił po podaniu z lewej strony od Tomasza Nawotki. Odpowiedź Gruzinów była natychmiastowa. Z daleka huknął jeden z rywali i Radosław Cierzniak końcówką palców zbił piłkę na poprzeczkę.

Legia Warszawa 1-1 (0-0) Dinamo Tblisi (Austria, Kampf)
0-1 - 57' Cincadze
1-1 - 67' Kucharczyk

Legia: 33. Radosław Cierzniak - 19. Bartosz Bereszyński (47, 28. Łukasz Broź), 4. Igor Lewczuk, 25. Jakub Rzeźniczak (76 Sebastian Szymański), 14. Adam Hlousek (64, 17. Tomasz Brzyski) - 77. Michał Aleksandrow (64, 13. Jakub Kosecki), 47. Rafał Makowski (64, 15. Michał Kopczyński), 23. Stojan Vranjes (72, 43. Mateusz Wieteska), 16. Michał Masłowski (64, 26. Sandro Kulenović; 86 Konrad Handzlik), 18. Michał Kucharczyk (75, 7. Tomasz Nawotka) - 44. Sadam Sulley (64, 98. Alban Sulejmani).

Dinamo (skład wyjściowy): 1. Anthony Scribe - 3. Ucza Lobdżanidze, 5. Aleksandre Amisulaszwili, 25. Rene Ferreira, 33. Matija Spicić - 77. Vachtang Tczanturiszwili, 14. Lasza Parunaszwili, 20. Mikel Alvaro, 31. Jaba Jigauri, 19. Mathias Coureur - 11. Giorgi Kwilitaia.

żółte kartki: Lewczuk, Kopczyński.

sędziował: Gregor Danler (Austria).