fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Boiska przy Łazienkowskiej coraz bliżej

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W czwartek Rada Warszawy przyjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy z Legią na okres 30 lat części nieruchomości położonej w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy przy ul. Łazienkowskiej. Oznacza to, że powstanie dwóch dodatkowych boisk treningowych przy stadionie Legii, jest coraz bliżej, ponieważ procedura przekazania działki uległa właśnie przyspieszeniu.

Ratusz ma wydzierżawić spółce Legia Warszawa Centrum Sportu Młodzieżowego Sp. z o.o. 2,5-hektarowy teren w narożniku Łazienkowskiej i Wisłostrady. Powstaną tam boiska treningowe, które mają kosztować ok. 8 mln złotych. Zgodnie z przedstawionymi założeniami, planowana inwestycja ma być realizowana ze środków własnych klubu.

W głosowaniu 53 radnych głosowało za przyjęciem uchwały, a 2 się wstrzymało.

fot. Maps.google.pl, Legionisci.com

Legia Warszawa SA i CWKS Legia Warszawa Sekcja Strzelecka zwróciły się 27 kwietnia 2015 roku do Prezydenta m.st. Warszawy z wnioskiem o wydzierżawienie nieruchomości położonej przy ul. Łazienkowskiej 3 w trybie bezprzetargowym w celu budowy dwóch boiska piłkarskich oraz pawilonu strzelnicy sportowej.

21 marca 2016 roku CWKS Legia Warszawa Sekcja strzelecka wycofała wniosek o dzierżawę nieruchomości i w związku z tym Legia Warszawa SA wniosła o wydzierżawienie całego gruntu dla siebie.

Budynek strzelnicy sportowej został przeznaczony do rozbiórki. Wysokość miesięcznej opłaty z tytułu dzierżawy została określona na 6600 zł netto + VAT.

Miasto ma zastrzec sobie w umowie możliwość weryfikacji dokumentacji technicznej i prowadzenia nadzoru w trakcie budowy, a dzierżawca będzie zobowiązany do prowadzenia szkolenia sportowego w szczególności dla dzieci i młodzieży i organizowanie bezpłatnych zajęć sportowych dla dzieci w ramach programów miejskich.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.