Fani słowackiego AS Trencin

AS Trencin kibicowsko

Bodziach, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

Słowacki AS Trencin, który może być rywalem Legii w III rundzie eliminacyjnej do Ligi Mistrzów, to ekipa mniejsza od przedstawianej wcześniej Olimpiji Lublana. Nic dziwnego - klub jest dość młody, powstał bowiem w 1992 roku, a i samo miasto jest niewielkie - liczy zaledwie 56 tysięcy mieszkańców. W europejskich pucharach zespół z Trenczyna zagra na 11-tysięcznym stadionie w Żylinie (80 km od Trenczyna), gdzie sektor dla kibiców gości liczy zaledwie 596 krzesełek.

Biorąc pod uwagę małą odległość od Warszawy (440 km), można być pewnym, że taka liczba okaże się zdecydowanie niewystarczająca. Niewykluczone, że Słowacy zdecydują się przeznaczyć dla legionistów większą trybunę, ale na razie... sami muszą zapewnić sobie awans do rundy trzeciej. Mając zaliczkę w postaci wygranej 4-3 w Lublanie, przed środowym rewanżem to właśnie Słowacy wydają się faworytem dwumeczu. Przed dwoma laty zespół z Trenczyna podejmował w rozgrywkach Ligi Europy Vojvodinę w Dubnicy nad Vahom (20 km od swojego miasta) oraz Hull właśnie w Żylinie.Grupa Ultras Trenčín nie należy do zbyt licznych - potrafią zebrać się w około 100 osób, ale na wielu spotkaniach niższej rangi jest ich 50-60. Proste choreografie nie są im obce - zdarza się, że odpalą pirotechnikę czy zaprezentują niewielką malowaną sektorówkę. W europejskich pucharach prezentują głównie hasła anglojęzyczne. Do ich podstawowych flag należą "Ultras Trencin", "Trenchtown Gangsters" (nazwa ekipy), "TG" (z buldogiem, skrót od Trenchtown Gangsters) i biało-czerwona "Jednota Trencin". Nazwa "gangsterskiej" grupy z Trenczyna może być mocno myląca - wszak nawet na jednej ze swoich prezentacji przygotowali hasło "Ultras not criminals".Fani ze słowackiego Trenczyna to ekipa lewacka. Nie dziwią więc takie "cuda", jak wywieszana regularnie flaga Antify, płótno "Refugees Welcome" czy hasła "Proti rasizmu". Ekipa sympatyzuje z innymi lewackimi klubami - St. Pauli czy czeskim Bohemiansem Praga. Do największych kos zaliczają Slovana Bratysława.

Na wyjazdach pojawiają się w miarę regularnie, oczywiście na miarę swoich skromnych możliwości. Do pobliskiej Trnawy (85 km) potrafią pojechać nawet w 800-1100 osób, w jeszcze bliższej Myjavie (50 km) rzadko kiedy przekraczają liczbę 200 os., zaś w Rużomberoku czy Bratysławie (150 km) sporadycznie potrafią pojechać w grupie liczniejszej niż 120-140 osób. Jak nietrudno zauważyć, fani z Trenczyna są dość niewielką ekipą, z krótkim stażem na kibicowskim szlaku.
Zresztą spodziewać się można, że spotkaniem w Żylinie zainteresowani będą nie tylko fani Legii i Trenczyna. Zdecydowanie lepiej rozwinięty ruch kibicowski posiada MSK Żylina, która ponadto ma zgodę z Góralem Żywiec.


Sektor gości na stadionie w Żylinie:
Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (5)

erer - 18.07.2016 16:37:37, *.polkomtel.com.pl

A Góral Żywiec z kim ma zgodę/kosę? Czy mamy się czegoś bać? ;)

kimbo - 18.07.2016 17:21:36, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

z Polonia Bytom

Faktyallnight - 18.07.2016 19:35:52, *.centertel.pl

Góral ma kasę z BKS i Zagłębie Sosnowiec...

Gimbi - 18.07.2016 19:55:20, *.dynamic.chello.pl

Superanckie położenie stadionu, tuż pod zamkiem :-)

zywiec (L) - 21.07.2016 21:05:16, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Góral ma zgode z Zyliną i Polonią Bytom. Największa kosa z BKSem no i Zagłębiem. Ekipa sportowa jak na poziom drużyny dosyć solidna , ale to nie ta liga więc nie ma sie czego bać... Widzimy się w Żylinie! e(L)o

Dodaj komentarz:

autor:

e-mail:

treść:

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.