Iga Świątek - fot. tenislegia.pl

Tenis: Świątek wicemistrzynią Europy U-16

Tenisiści Legii bardzo dobrze spisali się w mistrzostwach Europy do lat 16 i 18, które zakończyły się dzisiaj. Najlepiej w singlu zaprezentowała się Iga Świątek, która w rywalizacji do lat 16 zajęła drugie miejsce na Starym Kontynencie. Legionistka w drodze do finału odprawiła pięć rywalek bez straty seta. W niedzielnym finale legionistka zmierzyła się z Serbką, Olgą Danilović - tym razem górą była przeciwniczka, która zwyciężyła 6-3, 6-1.

Świątek triumfowała w ME w deblu, w parze z Mają Chwalińską, wygrywając w finale z Warwarą Graczewą oraz Wladą Kowal 6-0, 6-0. Daniel Michalski w deblu U-16 zdobył brązowy medal, grając w parze z Tomaszem Dudkiem. W deblu w kategorii wiekowej do lat 18, Kacper Żuk zwyciężył w deblu, w parze z Piotrem Matuszewskim. W singlu nasz zawodnik odpadł w czwartej rundzie.

1/4 finału: Michalski/Dudek - Zhan Skindzer/Alexander Zgirovsky 5-3, 5-3
1/2 finału: Michalski/Dudek - Petros Tsitsipas/Aitor Zerdilas Herrera 6-4, 3-6, 8-10

Iga Świątek na mistrzostwach Europy U-16 w deblu:
II runda: Iga Świątek/Maja Chwalińska - Paula Arias Manjon/Lucia Cortez Llorca 5-4(4), 4-0

II runda: walkower
III runda: Piotr Matuszewski/Kacper Żuk - Aliaksandr Lianonenka/Maxim Tybar (Białoruś) 6-4, 6-7(5), 10-6
1/4 finału: Żuk/Matuszewski - Nijboer/Stevens (Holandia) 6-4, 6-2
1/2 finału: Żuk/Matuszewski - Bergs/Cuypers (Belgia) 7-6(5), 6-1
Finał: Żuk/Matuszewski - Artiem Dubrivnyy/ Pawel Kotov (Rosja) 6-3, 6-2