Michał Kucharczyk - fot. Mishka / Legionisci.com

Wisła Płock 2-3 Legia Warszawa

Kamil i Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa zdobyła pierwsze trzy punkty w nowym sezonie! Po golach Prijovicia, Kucharczyka i Lewczuka drużyna Besnika Hasiego pokonała w Płocku Wisłę 3-2. Mecz rozpoczął od mocnego uderzenia gospodarzy. Do piłki ustawionej w narożniku boiska podszedł Dominik Furman. W 2. minucie eks-legionista idealnie dośrodkował na trzeci metr, a tam Bozić poradził sobie z Kopczyńskim i nie dał szans na skuteczną interwencję Malarzowi.
Chwilę później powinien być remis. Naciskany przez Prijovicia Bozić popełnił błąd, piłka trafiła do Kucharczyka a ten strzelił w środek bramki prosto w ręce bramkarza. Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. Kolejny korner, kolejny raz Furman, a skutecznym strzelcem w 10. minucie okazał się Szymiński. Siedem minut później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Moulina, Aleksandar Prijović zdobył gola kontaktowego. Mimo straconego gola gospodarze nie cofnęli się. Raz po raz atakowali bramkę Malarza groźnie strzelając. Furman swoimi dośrodkowaniami siał popłoch w polu karnym legionistów. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy, Prijović podał do wychodzącego Kucharczyka. Kuchy przyjął, wkręcił w ziemię obrońcę i pewnie pokonał Kiełpina. Bardzo dobrą szybką i okraszoną czterema golami pierwszą połowę obejrzeli zgromadzenia na stadionie kibice.

W 54. minucie Prijović posłał dobrą prostopadłą piłkę w kierunku Kucharczyka. Ten zdołał ją opanować w polu karnym, ale strzelił wysoko nad poprzeczką. W 58. minucie Thibault Mouilin dośrodkował z rzutu rożnego. Prijović musnął piłkę główką, ta odbiła się od nogi Kante i natychmiast dopadł do niej Igor Lewczuk, który strzałem po ziemi strzelił na 3-2! W 68. minucie Besnik Hasi dokonał pierwszej zmiany w zespole "Wojskowych". Często faulowanego Jakuba Koseckiego zmienił Steeven Langil, dla którego był to debiut w barwach Legii. Cztery minuty później Kaspra Hamalainena zastąpił Tomasz Jodłowiec. W końcówce meczu gospodarze znów przejęli inicjatywę i groźnie uderzali na bramkę Arkadiusza Malarza. Szczególnie niebezpiecznie było w 70. minucie gdy Siergiej Kriviec strzelił z lewej nogi po długim rogu, ale golkiper Legii świetnie wybił ją na rzut rożny. Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Moulina zmienił Nemanja Nikolić. W 86. minucie groźnie uderzał Giorgi Merebaszwili. Gospodarze nie zdołali jednak doprowadzić do wyrównania.

Wisła Płock 2-3 (2-2) Legia Warszawa
1-0 - 2' Tomislav Bozić
2-0 - 10' Przemysław Szymiński
2-1 - 17' Aleksandar Prijović
2-2 - 41' Michał Kucharczyk
2-3 - 58' Igor Lewczuk

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 25. Przemysław Szymiński, 24. Tomislav Božić, 95. Patryk Stępiński - 27. Witalij Hemeha (46, 10. Giorgi Merebaszwili), 8. Dominik Furman, 21. Maksymilian Rogalski (65, 30. Siergiej Kriwiec), 41. Dimityr Ilijew, 9. Arkadiusz Reca (87, 11. Mikołaj Lebedyński) - 29. José Kanté

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 28. Łukasz Broź, 4. Igor Lewczuk, 25. Jakub Rzeźniczak, 17. Tomasz Brzyski - 13. Jakub Kosecki (68, 7. Steeven Langil), 15. Michał Kopczyński, 75. Thibault Moulin (83, 11. Nemanja Nikolić), 22. Kasper Hämäläinen (71, 3. Tomasz Jodłowiec), 18. Michał Kucharczyk - 99. Aleksandar Prijović