Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Kolejna udana zbiórka krwi na Legii!
Kolejna udana zbiórka krwi na Legii!
Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 r. godz. 16:19

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Ponad 65 litrów honorowo oddanej krwi na Legii!

Dariusz Chojnacki, Krewcy Legioniści, źródło: Legionisci.com

W sobotę na terenie stadionu Legii odbyła się kolejna honorowa zbiórka krwi zorganizowana przez KHDK Krewcy Legioniści i Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa. W dwóch autokarach-krwiobusach z RCKiK w Warszawie od godziny 9:00 rozpoczęto pobieranie krwi. Pierwsi krwiodawcy, jak zawsze, pojawili się pod stadionem już około 8:20. Dzięki uprzejmości klubu każdy krwiodawca oddający krew w sobotniej akcji otrzymał bilet na kolejny ligowy mecz Legii przy ul. Łazienkowskiej.
Fotoreportaż ze zbiórki krwi - 33 zdjęcia

Ponadto RCKiK w Warszawie przekazało krwiodawcom upominek-niespodziankę w postaci małej apteczki. Akcja planowo miał zakończyć się o godzinie 14:00 ale z uwagi na duże zainteresowanie krwiodawców zakończyła się przed godziną 16:00. Łącznie do oddania krwi zarejestrowało się 212 osób a krew pobrana została od 145 osób. Niestety spora część potencjalnych krwiodawców po badaniach została odrzucona. Krwiodawca oddający krew musi mieć dobre wyniki analizy krwi oraz dobry stan zdrowia.

Przy krwiobusach prowadzona była również zbiórka czekolad dla dzieci z domów dziecka. W sumie krwiodawcy przekazali prawie 400 tabliczek czekolady otrzymane po oddaniu krwi.

W tym samym czasie i miejscu prowadzona była również dystrybucja legijnych zniczy. Znicze te odpalane są corocznie w kilkuset miejscach pamięci z lat okupacji i Powstania Warszawskiego. Dla grup dostępne były także biało-czerwone wstążki do dekoracji grobów i pomników oraz legijne naklejki na znicze PamiętaMY. Chętni mogli również nabyć tegoroczne t-shitry oraz koszulki polo z motywami powstańczymi.

fot. Patrycja B., Renata Sz.

Wiele osób oczekujących w kolejce na oddanie krwi pomagało przy robieniu chorągiewek powstańczych. Chorągiewki te rozdawane będą 1 sierpnia, przez cały dzień, w różnych miejscach w Warszawie.

Ponadto podczas trwania zbiórki krwi prowadzona była zbiórka książek. Książki dziecięce i młodzieżowe, których łącznie zebraliśmy 8 kartonów, przekazane zostaną dla polskich dzieci na Wileńszczyźnie. Pozostałe książki które udało się zebrać, w liczbie kilkunastu kartonów, przekazane zostaną na prowadzoną przez kibiców Legii akcję „Książka w Pudle”.

fot. Patrycja B., Renata Sz.

- W imieniu potrzebujących bardzo dziękujemy wszystkim za udział w sobotniej akcji i poświęcenie swojego wolnego czasu dla innych. To dzięki Wam w bieżącym tygodniu w warszawskich szpitalach uda się przeprowadzić kilkanaście operacji, które mogą uratować ludzkie życie! Po raz kolejny już pokazaliśmy co znaczy Legia i jej kibice - informują Krewcy Legioniści.

Do zobaczenia na następnej honorowej zbiórce!


Fotoreportaż ze zbiórki krwi - 33 zdjęcia Patrycji B., Renaty Sz.

fot. Patrycja B., Renata Sz.Komentarze: (10)

(L), 01.08.2016 18:24:05 - *.52

Niestety nie mogłem być. Kolejny temin na 3 tygodnie.
Oddawałem wcześnie na innej akcji autokarowej w Warszawie ale tam trew oddało łącznie 23 osoby.
Jeśli na Legii krew oddało 145 osób to rewelacja!!!!!
Jednak to jest LEGIA!

twr, 01.08.2016 20:51:23 - *.dynamic.chello.pl

Witam

Jak to jest z tymi biletami ? Wchodząc w swoją strefę kibica nie widzę tego biletu - który chłopaki przydzielali po oddaniu krwi - czy bilet zostanie przydzielony po jakimś czasie? gdy w systemie wyklarują się pozostałe "wolne" miejsca?

!, 01.08.2016 20:56:20 - *.dynamic.chello.pl

Szacunek i podziękowania dla wszystkich biorących udział w akcji!

Arek, 01.08.2016 23:15:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Na prawdę grubo. Dzięki! Szacun dla tych co oddawali i dla tych co chcieli oddać, a zostali odrzuceni po badaniach również.

Wampir , 01.08.2016 23:25:58 - *.play-internet.pl

2 miechy picia :D

do twr, 02.08.2016 07:45:02 - *.elkman.pl

Nie dygaj do meczu z piastem na pewno swój bilet będziesz miał ;-)

mdm, 02.08.2016 22:59:56 - *.1

Panowie! W imieniu więźniów - dziękuję za książki i wsparcie wszelakie!

arek, 03.08.2016 00:05:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

szkoda że niebyło to wcześniej reklamowane, to bym był

KL do arek, 03.08.2016 07:11:05 - *.dynamic.chello.pl

Chłopie, akcja była reklamowana kilkukrotnie ponad 3 tygodnie przed jej terminem.

Aaa, 03.08.2016 09:58:03 - *.centertel.pl

Ja tez jeszcze nie mam biletu na karcie

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!