Legia Warszawa - AS Trencin - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Kadra Legii na 4. rundę el. Ligi Mistrzów

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Vadis Odjidja-Ofoe oraz Guilherme zostali zgłoszeni przez Legię Warszawa do rozgrywek 4. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Z listy wykreśleni zostali natomiast Jakub Kosecki, który odszedł do SV Sandhausen, oraz Sadam Sulley, który nie łapie się do szerokiej kadry.

Do 4. rundy nie mógł zostać zgłoszony Maciej Dąbrowski, który grał w eliminacjach do Ligi Europy z Zagłębiem Lubin. Nie ma jednak przeszkód, by występował z Legią w fazie grupowej europejskich rozgrywek.

Legia może jeszcze zgłaszać do rundy 4. dowolną liczbę zawodników na listę B, ale nie później niż do godz. 24 dnia poprzedzającego mecz. Na liście B mogą znaleźć się piłkarze urodzeni nie wcześniej niż 1 stycznia 1995 r. i jednocześnie będący piłkarzami danego klubu nieprzerwanie przez 2 lata po swoich 15. urodzinach.

Zawodnicy zgłoszeni do UEFA:

Bramkarze:
1. Arkadiusz Malarz
30. Radosław Majecki
33. Radosław Cierzniak

Obrońcy:
2. Michał Pazdan
4. Igor Lewczuk
14. Adam Hloušek
17. Tomasz Brzyski
19. Bartosz Bereszyński
25. Jakub Rzeźniczak
28. Łukasz Broź
47. Rafał Makowski
52. Mateusz Wieteska

Pomocnicy:
3. Tomasz Jodłowiec
6. Guilherme
7. Steeven Langil
8. Vadis Odjidja-Ofoe
15. Michał Kopczyński
18. Michał Kucharczyk
22. Kasper Hämäläinen
23. Stojan Vranjes
53. Sebastian Szymański (lista B)
75. Thibault Moulin
77. Michaił Aleksandrow

Napastnicy:
11. Nemanja Nikolić
20. Jarosław Niezgoda
99. Aleksandar Prijović

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
mikubk - 17.08.2016 / 15:54, *..dynamic.chello.pl

Niech to dobrze posprawdzają bo już raz zapłaciliśmy najwyższą cenę za głupie błędy kierownictwa drużyny...

odpowiedz
Endrjuuu - 16.08.2016 / 09:52, *..centertel.pl

Czemu Hasi nie gra dwoma napastnikami? Za czasów Staśka elegancko szła gra Pirjio-Niko.....A teraz widząc grę naszych zawodników to aż oczy bolą-patrzeć się nie chce....

odpowiedz
kibic - 12.08.2016 / 11:30, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Panie Prezesie. Zrób Pan porządek z trenerem albaňczykiem. On w/g mnie jest zerowy i do d..y!!! Temu Panu już dziękujemy.

odpowiedz
wuut do Redakcji - 09.08.2016 / 22:30, *..dynamic.chello.pl

Faktycznie tak by wychodziło z Kubą Rzeźniczakiem :) Gdzieś przeoczyłem ten jeden sezon - prawdopodobnie jakiś czeski błąd, kiedy odejmowałem mu roczne wypożyczenie do Widzewa. Sorry za zamieszanie, ale jak wiadomo - better safe than sorry, zwłaszcza w naszym przypadku ;)

odpowiedz
micha(L) - 09.08.2016 / 21:56, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

do wuut i Redakcja (LL!):
a Kuchy? jest z rocznika '91, przyszedł do Legii w 2009 roku, co prawda w sezonie 2009/10 był wypożyczony do Świtu, ale nie zmienia to faktu, że jego karta należała do Legii i jako jej piłkarz zarejestrowany był od 18 roku życia.

odpowiedz
Trantin - 09.08.2016 / 19:42, *..as13285.net

Jutro od 10 otwarta sprzedaż biletów na ticketmaster.ie powodzenia

odpowiedz
wuut - 09.08.2016 / 19:05, *..dynamic.chello.pl

Czy z tą kadrą jest na pewno wszystko w porządku!? W regulacjach UEFA pisze o tym, że aby zgłosić 25 zawodników do listy A, potrzeba zgłoszenia 8 "locally trained players", z czego minimum 4 "club-trained". Za club-trained uznaje się piłkarza, który między 15 a 21 rokiem życia zarejestrowany był w klubie przez przynajmniej 36 miesięcy lub 3 sezony. Do tej listy w związku z tym chyba nie łapie się Majecki ze względu na wiek (obecnie ma tylko 16 lat i staż chyba też nie ten). Makowski, Wieteska, Kopczyński - kto jest czwartym? Wcześniej łapał się Kosecki, a teraz?

Paragrafy 43.02 i 43.04 regulacji.

Redakcja (LL!): z naszej szybkiej analizy wynika, że Jakub Rzeźniczak chyba się łapie. Sezony: 2004/05, 2005/06 i 2007/08 (w tym sezonie kończył 21 lat)

43.04 A "club-trained player" is a player who, between the age of 15 (or the start of the season during which he turns 15) and 21 (or the end of the season during which he turns 21)
Kuba ma urodziny w październiku więc podczas tego trzeciego sezonu :)

PS. Majecki chyba jednak też się łapie - teraz jest trzeci sezon w Legii, więc spełnia fragment "or the start of the season during which he turns 15", bo w listopadzie 2014 kończył 15 lat. Czyli 2014/15, 2015/16, 2016/17

odpowiedz
typer - 09.08.2016 / 17:23, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

grupa zdupy LM - LEgia , Basel/D.kijów , Leverkusen, CSKA.
grupa pełnego stadionu : Legia , Tottenham, Borussia, Real madryt

odpowiedz
Maro 1960 - 09.08.2016 / 17:11, *..dynamic.chello.pl

Do redakcji.
Jak to jest w Kulenovicem. Może być zgłoszony do europejskich pucharów i ligi czy nie. Po co nam zawodnik, który 2 lata ma tylko trenować.
A jak Barcelona wystawiała w LM 17-letniego Najmara to nikt w UEFA nie miał żadnych zastrzeżeń.

odpowiedz
Sebo(L) - 09.08.2016 / 16:19, *..play-internet.pl

Cóż za mega niespodzianka.Brak Sulleya w szerokiej kadrze! Agent,który wcisnął tego piłkarza Legii,zrobił zdaje się interes życia.

odpowiedz
lukbut - 09.08.2016 / 15:55, *..slupsk.vectranet.pl

co do makowskiego... najprawdopodobniej trafi do pogoni siedlce... slowo klucz NAJPRAWDOPODOBNIEJ! a to oznacza ze jeszcze jest zawodnikiem legii, wiec jak najbardziej moze byc zgloszony...

odpowiedz
ŁKS Łódź - 09.08.2016 / 15:07, *..ksiezyc.pl

Mam pytanie co z Sandro? Może warto było by mu dać jakąś szanse z teoretycznie słabszym zespołem w lidze lub w PP by się pokazał

odpowiedz
Reinmar - 09.08.2016 / 14:50, *..dynamic.chello.pl

Odnośnie wyjaśnień redakcji w sprawie Kulenovica. Sandro mógłby być zgłoszony do rozgrywek LM ale tylko na liście A, bo niestety co do listy B jak wyjaśniono oprócz limitu wieku trzeba mieć 2 lata gry dla zgłaszającego klubu i to nieprzerwane.

odpowiedz
sixx - 09.08.2016 / 14:47, *..176.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A Makowski to nie został czasem wypożyczony do Pogoni Siedlce? o_O Żeby nie było jakichś jaj...

odpowiedz
tomci - 09.08.2016 / 14:29, *..160

witajcie bracia, ja już jestem podekscytowany samą myślą o tym że możemy przejść bramy raju szansa jest ogromna, mam nadzieje że tym razem ludzie z klubu staną na wysokości zadania i nie będzie lipy jak z Cweltikiem pa

odpowiedz
tp - 09.08.2016 / 14:14, *..play-internet.pl

Malarz
Bereś- Pazdan- Lewczuk- Hlousek
Kopczyński - Jodłowiec- Moulin
Langil- Nikolić - Kucharczyk

odpowiedz
jnq - 09.08.2016 / 14:09, *..static.ip.hexaoperator.pl

Gui zgloszony...moze to znak ze zybciej niz planowano wroci do pelni sprawnosci...

odpowiedz
Tomek 82 - 09.08.2016 / 14:00, *..play-internet.pl

Dawaj leśny jeszcze Miezejeskiego!
I będzie gicior.

odpowiedz
Pu(L)awy - 09.08.2016 / 13:06, *..59.threembb.co.uk

BRAWO Jarek!!!! Trzymaj sie nogami I rekami. Pokaz wszystkim ze to miejsce Ci sie nalezy.LEGIA MISTRZ!!!

odpowiedz
Sputnik 44 - 09.08.2016 / 12:41, *..166.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A Kulenovic będzie w ogóle grał czy to jakaś nowa metoda szkolenia polegająca tylko na treningach??

odpowiedz
eldo - 09.08.2016 / 12:38, *..dynamic.gprs.plus.pl

Dokładnie tak jak napisał Dickson. Niech teraz Prezes i jego ludzie sto razy sprawdza przepisy żeby tej kompromitacji nie powtórzyć.

odpowiedz
Dickson Chotowski - 09.08.2016 / 12:35, *..range109-145.btcentralplus.com

Blagam blagam sprawdzcie info 100 razy zeby nie bylo pozniej powtorki z cweltiku !!

odpowiedz
Do Zioom - 09.08.2016 / 12:29, *..dynamic.chello.pl

Jest kulenovic

odpowiedz
fsd - 09.08.2016 / 12:25, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Dawać Sandro do I składu :D Tylko nie wiem czy spełnia wymogi dotyczące wieku :)

Redakcja (LL!): Niestety nie spełnia. 16-latek może zostać zgłoszony wyłącznie w sytuacji, gdy był zawodnikiem klubu zgłaszającego nieprzerwanie przez minimum 2 poprzednie lata.

odpowiedz
Zioom - 09.08.2016 / 12:17, *..internetia.net.pl

Napastnik jeszcze jeden by się przydał - Tak by Niko i Prijo mieli kogoś jeszcze jednego z kim mogli by rywalizować o miejsce w składzie . Obrońca no i oczywiście Wszołek :)

odpowiedz
Pp - 09.08.2016 / 12:17, *..centertel.pl

Nareszcie Niezgoda!!!!

odpowiedz
sierpien - 09.08.2016 / 12:16, *..static.chello.pl

Jest szansa, że wróci Guilherme?

odpowiedz
Kelas 73 - 09.08.2016 / 12:13, *..mf.gov.pl

Rafał Makowski??? Zawodnik Pogoni Siedlce?

odpowiedz