Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Środa, 24 sierpnia 2016 r. godz. 19:37

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Dzienniki Jaroslava Vejvody trafią do muzeum Legii

Bodziach, źródło: Legia.com

Przed meczem ligowym z Arką na Łazienkowską trafiły dzienniki Jaroslava Vejvody, wybranego przez kibiców Legii najlepszym szkoleniowcem naszego klubu w historii. Dzienniki Vejvody przekazała córka byłego trenera Legii, Eva Přibylová, a także wiceprezes Dukli Praga, Bohumil Paukner. W niedługim czasie zostaną one udostępnione odwiedzającym Muzeum Legii Warszawa.

"Zareagowaliśmy z entuzjazmem, bo Vejvoda naprawdę wiele zrobił i moim zdaniem to najlepszy trener w historii. Zdecydowaliśmy, że te dzienniki, które należą do Wojskowych, z przyjemnością udostępnimy" - powiedział Paukner dla Legia.com.

Vejvoda pracował przy Łazienkowskiej w latach 1966-69 oraz 1973-75, prowadząc nasz klub w 138 oficjalnych spotkaniach. Z Legią wywalczył mistrzostwo Polski w 1969 roku oraz Puchar Polski trzy lata wcześniej. Zmarł przed 20. laty w Pradze.


przeczytaj więcej o: ,


Komentarze: (4)

seb, 25.08.2016 07:13:32 - *.play-internet.pl

Sądzę, że dzienniki Wója by były ciekawsze ! Smudy też ale on pisać pewnie nie umie :(

asd, 25.08.2016 09:22:54 - *.adsl.inetia.pl

Trener znany i lubiany lecz z L wywalczył mało tytułów na tyle lat trenowania .

Roma, 25.08.2016 09:42:45 - *.dynamic.gprs.plus.pl

asd- takie były czasy, Legia grała w półfinale dzisiejszej Ligi Mistrzów, a o mistrzostwo Polski nie było łatwo ( rywalizowała m. in z finalistą PZP ). Tym bardziej ja, jako pamiętający tamte czasy, doceniam obecne osiągnięcia i kompletownie tytułów.

do Roma, 25.08.2016 11:13:49 - *.adsl.inetia.pl

no tak zapomniałem grali w półfinale europy ! To jednak było coś !

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!