REKLAMA

Dzienniki Jaroslava Vejvody trafią do muzeum Legii

Bodziach, źródło: Legia.com - Wiadomość archiwalna

Przed meczem ligowym z Arką na Łazienkowską trafiły dzienniki Jaroslava Vejvody, wybranego przez kibiców Legii najlepszym szkoleniowcem naszego klubu w historii. Dzienniki Vejvody przekazała córka byłego trenera Legii, Eva Přibylová, a także wiceprezes Dukli Praga, Bohumil Paukner. W niedługim czasie zostaną one udostępnione odwiedzającym Muzeum Legii Warszawa.

"Zareagowaliśmy z entuzjazmem, bo Vejvoda naprawdę wiele zrobił i moim zdaniem to najlepszy trener w historii. Zdecydowaliśmy, że te dzienniki, które należą do Wojskowych, z przyjemnością udostępnimy" - powiedział Paukner dla Legia.com.

Vejvoda pracował przy Łazienkowskiej w latach 1966-69 oraz 1973-75, prowadząc nasz klub w 138 oficjalnych spotkaniach. Z Legią wywalczył mistrzostwo Polski w 1969 roku oraz Puchar Polski trzy lata wcześniej. Zmarł przed 20. laty w Pradze.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.