fot. Bartosz Krygier / Legionisci.com
REKLAMA

Rusza odbudowa legijnego hokeja

Woytek, źródło: hokej.net - Wiadomość archiwalna

We wtorek na warszawskim Torwarze odbyło się spotkanie zorganizowane przez fundację Warsaw Sports Group, które miało na celu przedstawić program rozwoju hokeja w Warszawie, w tym start drużyny seniorskiej w rozgrywkach ligowych. WSG wraz z COS i Legią Warszawa chcą odbudować tę sekcję.
Na początek zostaną stworzone fundamenty, czyli szkolenie dzieci. "Planujemy skupić wokół marki Legia Hockey Schools, gdzie będzie mini hockey i największy nabór w kontekście skali. Następnie z tej grupy w wyniku selekcji dzieci będą awansowały do starszych kategorii wiekowych. Liczymy, że w perspektywie kilku lat sami będziemy w stanie wychować i wyszkolić hokeistów, którzy zasilą szeregi starszych roczników, w tym drużyny seniorskiej” – powiedział Artur Bochenek, prezes fundacji Warsaw Sports Group dla serwisu hokej.net.

W planach jest powołanie Akademii Hokejowej Legii Warszawa, a w perspektywie 1-2 lat może powstać drużyna seniorska, która zagra w I lidze. Trenerami zaangażowanymi w projekt są Lubomir Witoszek i Robert Tchórzewski, którzy w przeszłości byli szkoleniowcami Legii.

W tej chwili trwają rozmowy z trzema podmiotami, które miałyby wspierać klub hokejowy, a w czwartek podpisaliśmy został list intencyjny z Telewizją Polską.

Więcej informacji na hokej.net.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.