Besnik Hasi - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Hasi zaczął jak Okuka. Skończy tak samo?

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Do tej pory Besnik Hasi poprowadził Legię Warszawa w 16 spotkaniach o punkty. Jak na razie zdobywa średnio 1,31 oczka na mecz. Jest to trzeci najgorszy trenerski wynik od 20 lat. Gorzej od niego zaczynali tylko Stefan Białas i Dragomir Okuka. Jeżeli weźmiemy pod uwagę szkoleniowców, którzy prowadzili Legię w przynajmniej 16 pojedynkach, to Albańczyk ma jak na razie najmniej wygranych na koncie.

W naszym zestawieniu uwzględniliśmy wszystkich szkoleniowców, którzy prowadzili Legię przez ostatnie 20 lat. Pominęliśmy jedynie Krzysztofa Gawarę, który był opiekunem "Wojskowych" przez zaledwie dziewięć dni (8 marca - 17 marca 2001). U każdego z trenerów pod uwagę wzięliśmy pierwsze 16 pojedynków, ponieważ właśnie tyle ma obecnie na koncie Hasi. Wyjątkami są te przypadki, kiedy trener ogółem dowodził Legię w mniejszej ilości starć. Punkt odniesienia u każdego jest jednak taki sam, ponieważ sklasyfikowaliśmy wszystkich według średniej liczby punktów zdobytej na mecz.

W naszej tabeli Hasi zajął dopiero 15. miejsce, wyprzedzając jedynie dorobek Stefana Białasa z sezonu 2009/2010 i Dragomira Okuki z 2001/2002. Obecnie drużyna prowadzona przez Albańczyka notuje bilans bramkowy równy zero. Gorszy wynik zaliczył jedynie wspomniany wcześniej Białas, którego piłkarze stracili o jednego gola więcej niż strzelili.

Najlepiej w podsumowaniu wypadł Dariusz Wdowczyk za wyniki osiągane na początku swojej pracy z Legią w sezonie 2005/2006. Wówczas szkoleniowiec przegrał zaledwie jeden raz w szesnastu spotkaniach. Równie dobrze zaprezentował się Henning Berg. Norweg ma na koncie co prawda dwie przegrane, ale w tym jedną przez walkower.

Co ciekawe ostatni w zestawieniu Okuka mimo takiego startu zdobył później mistrzostwo Polski ze stołecznym klubem. Czy Hasi przetrwa kryzys i poprowadzi Legię to tytułu?

Trenerzy na początku swojej pracy w Legii

fot. Wiśnia / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.