UYL: Legia Warszawa 0-2 Borussia Dortmund

Legia Warszawa przegrała 0-2 z Borussią Dortmund w swoim pierwszym meczu w fazie grupowej Młodzieżowej Ligi Mistrzów. Stołeczni piłkarze wyglądali na boisku naprawdę dobrze, jednak brakowało im tego dnia skuteczności. Pierwszego gola zdobył w 10. minucie Jonas Anweiler, a potem samobójcze trafienie zaliczył Adrian Małachowski. Fotoreportaż z meczu - 43 zdjęcia Woytka

Borussia wyszła na prowadzenie w 10. minucie spotkania, kiedy Radosława Majeckiego pokonał Jonas Anweiler. Zawodnik niemieckiego klubu dobrze wyszedł do podania ze środka pola od Bruuna Larsena i w dogodnej sytuacji nie dał szans bramkarzowi Legii. Do końca pierwszej połowy podopieczni Krzysztofa Dębka stworzyli sobie kilka dobrych okazji do wyrównania, lecz nie udało im się zaskoczyć Eike Bansena. Po godzinie gry Borussia podwyższyła wynik. Dawid Kopacz przedarł się w pole karne warszawskiej drużyny, podał do środka, gdzie niefortunnie interweniował Adrian Małachowski, pakując futbolówkę do własnej siatki.

Legia Warszawa 0-2 (0-1) Borussia Dortmund
0-1 Anweiler 10
0-2 Małachowski 67 (s)

Legia: 1. Radosław Majecki - 7. Tomasz Nawotka, 2. Mateusz Bondarenko, 5. Mateusz Żyro (32, 16. Bartłomiej Urbański), 3. Mateusz Hołownia - 17. Konrad Michalak, 14. Adrian Małachowski, 15. Sebastian Szymański (50, 11. Aleksander Waniek), 20. Miłosz Szczepański, 6. Adam Ryczkowski - 9. Sandro Kulenović (61, 21. Patryk Czarnowski).

Borussia: 25. Eike Bansen - 5. Patrick Fritsch (67, 29. David Kopacz), 2. Amos Pieper, 24. Till Schumacher - 27. Jan-Niklas Beste, 17. Alexander Laukart, 22. Dženis Burnić, 11. Dario Scuderi (18, 4. Julian Schwermann) - 6. Felix Passlack (74, 14. Etienne Amenyido), 39. Jonas Arweiler, 30. Jacob Bruun Larsen.

żółte kartki: Bondarenko, Szczepański, Waniek.

sędziował: Roomer Tarajev (Estonia).
widzów: 1000.