fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Statystyki meczu z Borussią

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Chyba tylko niepoprawni optymiści mieli nadzieję, że Legia będzie trudnym rywalem dla Borussii Dortmund. Chyba jednak nawet pesymiści nie przewidywali, że mistrz Polski zostanie aż tak zdominowany przez gości. Meczowe statystyki potwierdzają, że dla Łukasza Piszczka i jego kolegów wizyta na Łazienkowskiej była bardzo przyjemna. Zapraszamy do wystawiania ocen piłkarzom Legii.

meczowe statystykiLegia WarszawaBorussia Dortmund
gole06 (3+3)
posiadanie piłki36%64%
strzały8 (5+3)25 (15+10)
strzały celne4 (2+2)16 (10+6)
rzuty wolne2 (1+1)4 (2+2)
rzuty rożne8 (3+5)7 (4+3)
faule10 (5+5)8 (5+3)
interwencje bramkarzy13 (8+5)6 (4+2)
spalone1 (1+0)3 (2+1)
słupki01 (1+0)
poprzeczki00
żółte kartki3 (2+1)1 (0+1)
czerwone kartki00


suma (1. połowa + 2. połowa)

Mecz jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a już przyjezdni prowadzili 3-0. Całe spotkanie przebiegało pod dyktando gości, którzy oddali 25 strzałów na bramkę Legii. Takiego ostrzału przy Łazienkowskiej nie było od lat. Ostatecznie licznik zatrzymał się na 16 celnych uderzeniach Niemców.

Legia odpowiedziała tylko 8 strzałami na bramkę, której strzegł Roman Burki. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że bramkarz gości w żadnej sytuacji nie musiał obawiać się straconym golem. Jeżeli legioniści już trafiali w bramkę - 4 razy - to nie były to groźne uderzenia.


Najczęściej na listę strzelców usiłował wpisać się debiutant Waleri Kazaiszwili. Jego strzały były jednak blokowane przez defensorów gości. Dwa razy gola usiłował zdobyć też Steeven Langil. Ale tu też kończyło się tylko na dobrych zamiarach.


Rosyjski arbiter Siergiej Karasiow 18 razy przerywał mecz po faulach zawodników obu drużyn. O 2 przewinienia więcej na swoim koncie zapisali piłkarze Legii.


Wśród piłkarzy Legii przepisy najczęściej przekraczał Vadis Odjidja-Ofoe. Pomocnik "wojskowych" ostatecznie zakończył mecz z 3 faulami na swoim koncie.


Rywale najczęściej faulowali Guilherme i Steevena Langila. Obydwaj w nieprzepisowy sposób powstrzymywani byli po 2 razy.


Statystyki odbiorów i strat zdają się nie wskazywać na zdecydowaną dominację gości. 50 odbiorów i 53 straty zaciemniają jednak obraz. W wielu sytuacjach legioniści tylko obserwowali grę gości i piłki nie mogli tracić, bo nie byli w jej posiadaniu. Najwięcej odbiorów zanotował natomiast Vadis Odjidja-Ofoe.


Piłkę najczęściej tracił Steeven Langil. Pozyskany latem zawodnik już po pierwszej połowie miał na swoim koncie 7 zepsutych akcji.fot. Tomek Janus / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.