Jorge Jesus na przedmeczowej konferencji - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Jorge Jesus: Oczekujemy trudnego spotkania

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Przed nami pierwszy mecz Ligi Mistrzów na własnym stadionie. Zagraliśmy już z Realem w Madrycie. Jutro obie drużyny będą miały podobne ambicje i podobne cele, czyli zdobyć jak najwięcej punktów. Od ostatniego ligowego meczu mieliśmy mało czasu, żeby odpocząć i przygotować się do spotkania Ligi Mistrzów. Dotyczy to jednak wszystkich trenerów. Jutro nasza taktyka będzie inna niż podczas meczu z Estoril - mówi przed meczem z Legią trener Sportingu Jorge Jesus.

- Czeka nas kluczowe spotkanie, chcemy zagrać na poziomie Ligi Mistrzów, zdobyć 3 punkty. Spodziewamy się mocnego przeciwnika, grającego szybko i szybko przechodzącego do ofensywy.

- Jutro nie zasiądę na ławce, ale taktyka nie będzie inna, niż gdybym tam był. Sztab jest dobrze przygotowany i na pewno sobie poradzi. Oczywiście lepiej być na ławce, bo można reagować na to, co dzieje się na boisku.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

- Liga polska ma drużynę w Lidze Mistrzów, wielu polskich zawodników gra w europejskich klubach. Ciężko porównać Legię z zespołami z Portugalii. Nie wypowiedziałbym się także o Legii na podstawie meczu z Borussią. To było nietypowe spotkanie. Borussia szybko strzeliła dwie bramki ze stałych fragmentów. Legia na pewno jest bardzo groźnym zespołem, więc oczekujemy trudnego spotkania. Wszystkie zespoły grające w Lidze Mistrzów prezentują wysoki poziom, ale oczywiście są liderzy, którzy już wygrywali LM, jak np. Real Madryt. Kto jutro zagra? Zawodnicy najlepsi indywidualnie, ale też dobrze grający i rozumiejący się z kolegami z zespołu.

- Jacek Magiera nie miał zbyt wiele czasu na przygotowanie zespołu, ale na jego korzyść przemawia, że już kiedyś był drugim trenerem Legii. Był w sztabie. Jest młody, a jutro zadebiutuje na ławce. Życzę mu wszystkiego najlepszego na początku jego kariery trenerskiej, ale mam nadzieję, że jutrzejszego meczu nie wygra.

- Liga Mistrzów to Liga Mistrzów. Sytuacja Legii w polskiej lidze nie powinna mieć negatywnego wpływu na postawę zawodników jutro. Zawodnicy są bardziej skoncentrowani, dają z siebie wszystko. Co poradziłbym trenerowi Legii? Żeby bardziej koncentrował się na kolejnym meczu ligowym, a nie tym z nami - będę bardzo szczęśliwy.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.