Piotr Nowak - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Nowak: Musimy wznieść się na wyżyny

Wiśnia, źródło: lechia.pl - Wiadomość archiwalna

- Czy jesteśmy faworytem spotkania z Legią? I tak, i nie. Na pewno pojedziemy do Warszawy z nastawieniem, że jesteśmy w stanie zagrać 90 minut na wysokim poziomie. W takich meczach jak z Legią, aby myśleć realnie o zwycięstwie, trzeba wznieść się na wyżyny. I to chcemy w sobotę zrobić - mówi przed sobotnim meczem Piotr Nowak, trener Lechii Gdańsk.

W obecnym sezonie jednym z głównych problemów Legii Warszawa jest gra w defensywie, szczególnie przy stałych fragmentach. - Wszyscy na ten temat dyskutują, ale my się na tym nie koncentrujemy. 45 minut meczu Legii ze Sportingiem Lizbona pokazało, że jej piłkarze umieją grać w piłkę. Legia gra bardzo dobrze pressingiem, potrafi budować akcje od tyłu i po prostu ma w sobie piłkarską jakość. Ja nie patrzę na Legię wyłącznie przez pryzmat ostatnich meczów, tylko globalnie. I z tej perspektywy trudno dostrzec słabe punkty w Legii - dodaje trener gdańskiego klubu.

- Musimy szybko myśleć na boisku i przewidywać, gdzie pójdzie nie tylko pierwsze czy drugie, ale także trzecie, czwarte a nawet piąte nasze podanie. W poprzednich meczach z Legią, tym w Warszawie i tym w Gdańsku pokazaliśmy, że umiemy wychodzić spod pressingu Legii i wytrąciliśmy jej ten atut z ręki. W sobotę chcemy zagrać szybko i kombinacyjnie i wystrzegać się holowania piłki. Cały czas pracujemy poza tym nad skutecznym, dobrze rozegranym kontratakiem. Nie możemy pozwolić sobie na moment słabości, bo rywal to natychmiast wykorzysta - zakończył Nowak.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.