fot. Piotr Galas
REKLAMA

Dmowski: Decyzja UEFA nie jest ostateczna

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Decyzja, która została nam dzisiaj zakomunikowana, nie ma charakteru ostatecznego. Klub wykorzysta wszelkie drogi, aby się odwołać. UEFA poinformowała nas, że w pierwszej instancji zostaliśmy ukarani zamknięciem stadionu na najbliższy mecz Ligi Mistrzów. Ponadto ukarała Legię w wysokości 80 tys. euro. Klub będzie występował o pełne pisemne uzasadnienie tej decyzji. W zależności od treści, nasi prawnicy przystąpią do odwołania - powiedział dyrektor Legii ds. mediów i public relations, Seweryn Dmowski.

Legia czeka na uzasadnienie. Kara prawdopodobnie za rasizm

- Postępowanie dyscyplinarne odwoławcze jest inne niż to z pierwszej instancji. Przedstawiciele klubu udadzą się do siedziby UEFA, aby przedstawić materiały wyjaśniające. Na razie nie mamy pełnego uzasadnienia, więc możemy tylko spekulować za co zostaliśmy ukarani. Na tę chwilę wydaje nam się, że podnieśliśmy karę za zachowania rasistowskie. Klub wielokrotnie przepraszał już za śpiewy na stadionie, lecz będziemy dowodzić tego, że nie miały one charakteru rasistowskiego. Na tym etapie nie wiemy jeszcze nawet, za co została nałożona na nas kara finansowa. Od czasu składania naszych wyjaśnień sporo się zmieniło. Cały czas nakładamy dodatkowe zakazy stadionowe - mówi Dmowski.

- Sprawa nie jest zamknięta i wszyscy pracujemy pełną parą. Delegat meczowy nie potraktował działań kibiców jako rasistowskich. To jest zupełnie jasne i klarowne. Już poprzednio poinformowałem, że raport został zgłoszony przez przedstawicieli FARE. Będziemy dowodzić tego, że na stadionie nie było przejawów rasizmu. Zarząd Legii podejmie wszelkie działania odnośnie biletów na mecz z Realem dopiero po ostatecznej decyzji.

W przeszłości UEFA zmieniała już decyzje podjęte w pierwszej instancji

- Ta kara jest efektem poprzednich decyzji, które zapadły w sprawach Legii Warszawa. Zamknięty stadion wynika niejako z ostatnich przewinień. Więcej będziemy wiedzieli po uzyskaniu uzasadnienia. Otrzymamy je w ciągu kilku dni. Zdarzały się już w przeszłości sytuacje, że UEFA zmieniła swoją decyzją po otrzymaniu stosownego odwołania. Wspomagające słowa od ludzi polskiej piłki są dla nas dodatkową otuchą, lecz jak mówi przysłowie - umiesz liczyć, liczyć na siebie.

- Cały czas kontynuujemy postępowanie wyjaśniające wewnątrz klubu. Nałożyliśmy już ponad 60 zakazów stadionowych i to na pewno nie koniec. Zrobimy również wszystko, aby po skończeniu okresu maksymalnego zakazu (2 lata) takie osoby nie miały już nigdy wstępu na Łazienkowską. Policja cały czas toczy swoje postępowanie i wiemy, że odbyły się już zatrzymania.

Legia chce kontynuować dialog z kibicami

- Zrobimy wszystko, aby kibice wspomagali klub ze stadionu. Jeżeli nasze wysiłki okażą się nie wystarczające, to będziemy podejmować dalsze działania. Chciałbym jeszcze wypowiedzieć się na temat pociągania do odpowiedzialności cywilnej za wszelkie przewinienia na stadionie. Klub oczywiście bada możliwości prawne w tym zakresie. Z kibicami trzeba prowadzić dialog. Ludzie, którzy łamią regulamin, nie mogą nazywać się kibicami Legii Warszawa - zakończył Seweryn Dmowski.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (15)

+dodaj komentarz
OjciecWwa - 30.09.2016 / 10:09, *..183.static-ip.net-tech.net.pl

Wszyscy piszą UEFA zła itd.Nie zwalajcie na UEFE tylko na tych co niszczą ten klub.A kto niszczy?Przez kogo są kary?
Grasz w rozgrywkach w których są jasne zasady.Nie podporządkujesz się to płacisz kary.
Chyba nie wszyscy są kibicami Legii tylko raczej pod nich się podszywają.Narażać swój klub na straty.Niech płacą ci przez ,których jest kara.

odpowiedz
normalny - 29.09.2016 / 21:26, *..honeywell.com

Brawo Dyrektor Dmowski! Oglądaliście konfę? Ładnie i rzeczowo broni dobrego imienia Legii !!!

odpowiedz
do pan cerowany - 29.09.2016 / 19:36, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

nie rozumiesz, że jego konferencja odnosiła się do pierwszego komunikatu? piszesz że się kompromituje a skąd miał wiedzieć że potem tego samego dnia uefa wycofa oskarżenia o rasizm w zaktualizowanym komunikacie?

odpowiedz
Judzikx - 29.09.2016 / 19:24, *..dynamic.chello.pl

dajcie sobie spokój z tym odwołaniem. Już raz walczyliście z UEFA w związku z "odpadnięciem" w meczu Celtickiem. To nic nie da, z nimi się nie wygra :(

odpowiedz
marian - 29.09.2016 / 19:15, *..dynamic.chello.pl

a czy legia nie może rozegrać meczu z realem na stadionie narodowym w takim przypadku?

Redakcja (LL!): Nie.

odpowiedz
Pan Cerowany - 29.09.2016 / 19:07, *..dynamic.gprs.plus.pl

do pan cerowany, 29.09.2016 17:01 -

Użyj i Ty rozumu i pomyśl. Aktualizacja na stronie UEFA była o 16:56, ja pisałem o 16:24 i wkleiłem tekst, który na uefa.org czytałem sporo przed 15. W pierwszej wersji nie było nic na temat kary dla Borussi, a zdanie które wkleiłem było ostatnim w komunikacie.
I jednak nie nazwę Cię pajacem.

odpowiedz
Do Asderw - 29.09.2016 / 17:55, *..play-internet.pl

Za coś takiego będzie walkower, ale też wykluczenie z rozgrywek w obecnym sezonie i pewnie jeszcze na kilka następnych.
Kto komu wtedy zrobi bardziej na złość?

odpowiedz
wkur - 29.09.2016 / 17:54, *..red8.pl

powoli mam dosyć...

odpowiedz
fan - 29.09.2016 / 17:43, *..internetdsl.tpnet.pl

A więc zbieramy się pod stadionem i z Ł3 prowadzimy doping !!!

odpowiedz
pawcio1 - 29.09.2016 / 17:16, *..adsl.inetia.pl

dobry pomysl z tym walkowerem....pilka nozna dla kibicow....nie ma kibicow nie ma meczu

odpowiedz
Rafał - 29.09.2016 / 17:12, *..internetdsl.tpnet.pl

A co z Borussią?

odpowiedz
Asderw - 29.09.2016 / 17:11, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Jeśli decyzja się nie zmieni to należy nie wychodzić na boisko. Dostaniemy walkower 0:3, ale uefa, telewizje, sponsorzy stracą równie wiele. Cała Europa zacznie o tym mówić. I zobaczymy kto komu zrobi bardziej na złość.

odpowiedz
do pan cerowany - 29.09.2016 / 17:01, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

kompromitujesz to się ty, konferencja Dmowskiego odbyła się na długo przed aktualizacją komunikatu na stronie uefy. myślenie nie boli pajacu

odpowiedz
robochłop - 29.09.2016 / 16:58, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

skoro stadion zamkniety na jede mecz, to niech wystąpią o to żeby kare odbyć na Sportingu...a straty finansowe ostatnio to większe spowodowali geniusze z pionu sportowego i zarządu...wszyscy powinni się uderzyć w piersi...ale kuzwa własne...

odpowiedz
Pan Cerowany - 29.09.2016 / 16:24, *..148

Dyrektor Dmowski bardzo się kompromituje. Na stronie UEFA wyraźnie stoi napisane " It was decided to close the proceedings regarding racist behaviour." Wychodzi więc na to, że kara jest za wszystko inne poza rasizmem.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.