Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Paweł Korzeniowski - fot. plywanielegia.pl
Paweł Korzeniowski - fot. plywanielegia.pl
Piątek, 30 września 2016 r. godz. 19:16

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Pływanie: Rusza Legia Swimming Schools. Korzeniowski zawodnikiem Legii

Bodziach, źródło: Legia.com

Przy Łazienkowskiej odbyła się konferencja prasowa poświęcona projektowi Legia Swimming Schools, który ma na celu przywrócenie dawnej świetności sekcji pływackiej naszego klubu. Legia będzie starała się podjąć współpracę z warszawskimi uczelniami, ale stworzona zostanie również sekcja seniorska, którą prowadzić będzie Paweł Korzeniowski.
Wielokrotnego mistrza Polski, mistrza Europy i Świata, a także uczestnika Igrzysk Olimpijskich nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Korzeniowski będzie startował w Legii jako zawodnik, ale będzie również pełnił rolę trenera i koordynatora projektu Legia Swimming Schools.

Oprócz Korzeniowskiego, w grupie seniorów występować będą Michał Chudy i Dawid Murzyn, finaliści Mistrzostw Świata juniorów. Do rywalizacji z seniorami mają zostać przygotowani również Michał Szer, Mateusz Winiarski oraz Zofia Malczewska.

- Na dzień dzisiejszy trenujemy na czterech pływalniach: Anin, Rozbrat, Wilanów oraz basen na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Gościnnie ćwiczyliśmy też na basenie Warszawianki. Musimy stworzyć silne podstawy, żeby odbudować Legię pływacką. Tymi podstawami ma być szkółka Legia Swimming Schools. Spośród trenujących dzieci możemy wybrać te z największymi predyspozycjami. W tym roku zainicjowana zostanie też grupa seniorska, z gronem dobrze zapowiadających się zawodników. Jako sekcja działamy jako osobne stowarzyszenie, jednak w ścisłej współpracy z Klubem Piłkarskim Legia Warszawa. Dziękujemy Legii Warszawa za wsparcie naszych działań. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli odwdzięczyć się dobrymi wynikami - powiedział prezes sekcji, Łukasz Drzewiński.

- Będę jeszcze startował jako wyczynowy pływak w barwach Legii. Moją docelową imprezą będą mistrzostwa Polski w grudniu tego roku, w których wystartuję w barwach Wojskowych. Pierwszy plan założenia samego Klubu powstał w naszych myślach już w 2004 roku, podczas Igrzysk Olimpijskich. Wówczas z Łukaszem pomyśleliśmy, że dobrze byłoby odbudować tradycje pływania w Warszawie. Pierwszą rzeczą, którą teraz zrobiliśmy był jasny podział na grupy szkoleniowe. Każda z czterech grup ma swoje cele. Mamy zawodników z szansami na uzyskanie minimum nawet na mistrzostwa świata na krótkim basenie. Jeśli chodzi o grupę juniorów, to są to dzieci od 12 do 16 roku życia. Ich celem będą zawody młodzieżowe w Berlinie. Docelowo czeka ich występ w mistrzostwach Polski w marcu 2017 - powiedział Paweł Korzeniowski.Komentarze: (5)

ding, 30.09.2016 20:31:06 - *.dynamic.chello.pl

No to albo "Szkółki Pływackie Legii" albo "Lidżja Swimming Schools". Nie mieszajmy języków, jeśli już musimy rezygnować z polskiego. W efekcie powstają potworki z gatunku fałsidi (VCD - wym. wisidi) albo iksboks (Xbox - wym. eksboks).

Jaaa, 30.09.2016 21:28:00 - *.play-internet.pl

A po Polsku sie nie da?

Robert, 30.09.2016 21:50:29 - *.play-internet.pl

Korzeniowski? Będzie chodził po wodzie? Szacun!

domel, 01.10.2016 08:49:33 - *.play-internet.pl

Jak by£ pomys£ 12 lat temu to trzeba by£o naciskac na pozostawienie ( i rozbudowe basenu Legii) a nie zaoranie i posianie trawy)
Mimo to zycze sukcesow i goscinnych basenow!

Legionista, 01.10.2016 20:12:49 - *.dynamic.chello.pl

Koleś nie był w stanie zaliczyć pierwszego roku na AWF. Kilka nieudanych podejść i wypad. Jeśli to ma być trener Legii to chyba po znajomości tylko i wyłącznie. W Warszawie są dziesiątki lepszych trenerów. Chodzi tu tylko i wyłącznie o ciepłą posadę, bo przygoda ze sportem się kończy, a perspektyw nie ma żadnych. Zdecydowanie na nie. Pływak bardzo dobry, fakt. Trener? Zero.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!