Maciej Wandzel, Dariusz Mioduski, Bogusław Leśnodorski - fot. Legia Warszawa
REKLAMA

Właścicielski rozłam w Legii

Woytek, źródło: Przegląd Sportowy - Wiadomość archiwalna

"Rozłam w Legii" - tak sobotnie wydanie Przeglądu Sportowego opisuje sytuację w stołecznym klubie. Trzej właściciele nie zgadzają się w sposobie zarządzania klubem. Dariusz Mioduski zażądał od Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla radykalnych zmian w zarządzaniu klubem. Spór dotyczy wielu aspektów funkcjonowania Legii i zdaniem gazety, szanse na to, że klub pozostanie w takim układzie właścicielskim, są niewielkie.

Przypomnijmy, że Dariusz Mioduski posiada 60% akcji Legii, a Bogusław Leśnodorski i Maciej Wandzel po 20%. Mimo to, każdy właściciel ma jeden głos, a do zmiany zarządu potrzebna jest większość, której w zaistniałej sytuacji Mioduski nie ma. Wandzel zapewnia, że Leśnodorski pozostanie prezesem. Obecna sytuacja nie jest tylko pokłosiem kar za mecz z Borussią, ale trwa już od dłuższego czasu. Ostatnie wydarzenia po prostu nasiliły rozłam.

Po artykule Przeglądu Sportowego głos na Twitterze zabrał Maciej Wandzel:


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.